Labradorka Bunia – zapomniana przez cały świat… (+film) – nieaktualne

Bunia, labradorka do adopcji

Wyadoptowana. Czy znajdzie się CZŁOWIEK O ZŁOTYM SERCU, który ją przygarnie?

Wszystko o Buni – jej historia, stan zdrowia, charakter i usposobienie – zostało już opowiedziane w poprzednich wpisach. Obecnie przebywa w domu tymczasowym. W bardzo wyjątkowych przypadkach zdarza się, że piesek w podeszłym wieku zostaje w takim miejscu na stałe. W przypadku Buni nie ma niestety takiej możliwości…

W DT otrzymuje oczywiście możliwie najlepszą opiekę i dach nad głową, ale na dłuższą metę/docelowo nie jest to miejsce dla starszej suni po przejściach… Bunia nie jest tu sama – rotacja innych piesków jest duża a i trafiają się takie, które Buni nie lubią i jej dokuczają. Z uwagi na stan swojego zdrowia powinna znajdować się poza tym pod większą, bardziej indywidualną opieką. Na domiar złego bywają czasem takie dni, gdy trzeba dla Buni znaleźć doraźnie zastępczy dom tymczasowy. Przerzucana z domu do domu bardzo cierpi, psychicznie. Dom tymczasowy jest w jej przypadku naprawdę rozwiązaniem doraźnym. Nikt nie ma wątpliwości, że Bunia pilnie potrzebuje Domu Stałego.

Dom Stały nie musi to być domem z ogrodem – może być i mieszkanie w bloku, byleby tylko była winda, jeśli nie będzie zlokalizowane na parterze. Byłoby dobrze, gdyby Bunia nie była zostawiana na wiele godzin sama, choć rzecz jasna potrafi przez dłuższy czas mieć kontrolę nad potrzebami fizjologicznymi. Z racji wieku i stanu zdrowia Bunia nie jest pieskiem hiperaktywnym, dlatego byłaby idealną towarzyszką dla osób, które same nie prowadzą bardzo intensywnego trybu życia.

Najważniejsze dla Buni byłoby po prostu bezpieczne miejsce z ludźmi, którzy będą ją kochać. Tylko tyle. Czy znajdzie się CZŁOWIEK O ZŁOTYM SERCU, który ją przygarnie?

Oprac. P. Wasilewska

Poprzednie wpisy: 
Labradorka Bunia czeka na swój wymarzony dom (+film)
Labradorka Bunia prosi o pomoc i dom stały!
Labradorka Bunia – czeka na swój wymarzony dom
Labradorka Bunia, ideał zachowania
Bunia – staruszka pokiereszowana przez życie…
Labradorka Bunia, obraz nędzy i rozpaczy… c.d.
Labradorka Bunia, obraz nędzy i rozpaczy…

Bunia, labradorka do adopcji Bunia, labradorka do adopcji Bunia, labradorka do adopcji Bunia, labradorka do adopcji

Kto chciałby pomóc suni w inny sposób prosimy o wpłaty na nasze konto:
PKO BP 39 1440 1185 0000 0000 1729 5136
z dopiskiem Bunia


Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
608 391 927 (Ryszard), 607 492 249 (Martyna), 509 267 878 (Monika),
✉ adopcje@labradory.org

4 thoughts on “Labradorka Bunia – zapomniana przez cały świat… (+film) – nieaktualne”

  1. Witam. W jakim wieku jest suczka czy jest po sterylizacji? I gdzie teraz przebywa? Czy bunia na coś choruje. Co z jej skórą bo widzę na brzuszku jakiś stan zapalny? Pozdrawiam serdecznie Monika .

    1. Przebiega to różnie, je karmę specjalistyczną weterynaryjną dla psów z alergią. Być może środowisko, otoczenie. W bloku gdzie nie wylegiwała na trawie było chyba lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *