ZOSTAŃ DOMEM TYMCZASOWYM

Dla większości ludzi labrador to przyjacielski, spokojny, grzeczny i rodzinny pies. Wciąż nie przestaje nas zadziwiać, jak wiele osób uważa, iż labrador przychodzi na świat idealnie ukształtowany, a oni – przyszli opiekunowie – nie musza robić nic. Przecież labrador taki jest. Ma rok i wciąż niszczy w domu? Szczeka na psy na ulicy, a nierzadko i się na nie rzuca? Przewraca dzieci w zabawie, skacze na dorosłych, szarpie na smyczy i nie potrafi spokojnie poleżeć przez godzinę? Wspaniale, gdy opiekunowie na czas zauważą problemy i wezmą się do pracy. Niestety, jakże często, labrador sprawiający problemy zostaje skazany na schronisko, wyrzucony na ulicę, czy przywiązany do płotu i zapomniany… Takim psiakom pomagamy my. Staramy się, aby pies na nowo zaufał człowiekowi, poznał zasady życia w ludzkim stadzie. I po to właśnie dom tymczasowy…

Zadania tymczasowego domu:

Dom tymczasowy nie jest przechowalnią! To nierzadko pierwsze miejsce, gdzie pies naprawdę doświadcza bycia członkiem kochającej rodziny. To właśnie tam:

 • przechodzi dokładny przegląd weterynaryjny
 • jest szczepiony, odrobaczany, zabezpieczony przed pasożytami skóry i leczony specjalistycznie – jeśli jest taka konieczność
 • jest kastrowany / sterylizowany
 • jest chipowany i rejestrowany w krajowych, i międzynarodowych bazach
 • uczy się czystości, zasad życia z człowiekiem i innymi zwierzętami, podstawowych komend

Oczywiście, bycie domem tymczasowym to ogromne wyzwanie. Każdy tymczasowy opiekun musi być świadomy, że trafiający do niego psiak, to często wielka niewiadoma. O psie porzuconym przy drodze nie wiemy nic, o tym przygarniętym ze schroniska – niewiele więcej. Pies nie musi wiedzieć, że podłoga to nie jest właściwe miejsce na siku. Że skakanie, szczekanie, kradzież jedzenia, warczenie przy misce czy uciekanie na spacerach to nie są pozytywne zachowania. Czas pobytu w domu tymczasowym jest różny – najczęściej od kilku tygodniu do kilku miesięcy. W czasie, gdy tymczasowi opiekunowie pracują z psem, my szukamy dla niego nowego – najlepszego! – stałego opiekuna.

Wahasz się?

 • Kochasz psy, a zwłaszcza labradory?
 • Masz swojego labcia albo dobrze znasz tę rasę?
 • Praca z psem sprawia Ci przyjemność?
 • Nie straszne Ci spacery nawet co 4 godziny?
 • Jesteś cierpliwy, kochający, ale potrafisz także być stanowczy?
 • Perfekcyjna pani domu nie jest Twoją najbliższą przyjaciółką?
 • Masz czas, który chcesz przeznaczyć dla psa? To właśnie Ty!

Boisz się, że sobie nie poradzisz? Niepotrzebnie. Służymy pomocą przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak zostać domem tymczasowym? Na początek zapraszamy do kontaktu z nami. Poprosimy o wypełnienie ankiety, a następnie umówimy się na spotkanie (zawsze poznajemy tymczasowych opiekunów naszych labciów).Pamiętaj, że karma i koszty leczenia podopiecznego są pokrywanego w funduszu forum i nie musisz się o to martwić.

Masz pytania?

Napisz do nas:
adopcje@labradory.org
Zadzwoń:
608391927 (Ryszard), 510957071 Bernadetta 573981988 (Katarzyna)

Zachęcamy też do przeczytania wpisu: Tymczasowy Człowiek.

Nie pozwól, by schronisko było jedynym domem!