Wieści od naszego Czekolada (+film)

Czekolad w potrzebie

Kości obciągnięte skórą i te oczy, które proszą o życie…

Nasz Czekolad korzystał ostatnio z pięknej pogody i dzięki pomocy naszej kochanej wolontariuszki z Lublina, mógł mimo wielu trudności i bólu, spędzić trochę czasu na słoneczku i wygrzać swoje chude ciałko. Stan ogólny jest nadal niezadowalający, Czekolad ma znaczne zaniki mięśniowe. Niestety nie mamy dobrych wiadomości, jeśli chodzi o łapki naszego Czekusia. Jak już wiecie w przednich łapach ma po oparzeniu ( termicznym lub chemicznym ) martwicę, która postępuje. Pies chodzi opierając przednie łapki na głównych opuszkach, chodzi bardzo niewiele i ostrożnie, widocznie bardzo go to boli. W przednich kończynach w okolicy palców wdarła się rozległa martwica tkanek do kości paliczków, rany są w fazie ziarninowania. Łapki zostają codziennie poddawane procedurze oczyszczania z martwych tkanek i włosów, są naświetlane żółtą lampą, aby przyspieszyć gojenie i zakładane są grube opatrunki z anigranem (Wysoce skuteczny w pielęgnacji niegojących się ran u wszystkich gatunków zwierząt bez wpływów ubocznych) oraz chłonne ze srebrem.

Jak długo potrwa leczenie tych poparzonych łapek trudno na ten moment ocenić, na pewno wiele miesięcy, aż utworzy się nowa tkanka. Ziarninowanie to takie gojenie ran, które wymaga starannej pielęgnacji i regularnych zmian opatrunków.

Ogólny stan, poza tymi poparzonymi łapkami, wychudzeniem i związanym z tym zanikiem mięśni jest z pewnością nie najlepszy, ale jednak od jakiegoś czasu stabilny.

Dlatego też lekarze w klinice zasygnalizowali nam, ze Czekolad może powolutku szykować się do przeprowadzki do domku, gdzie musi być otoczony troskliwą opieką, wysokoenergetycznym odżywianiem i przede wszystkim trzeba zadbać o codzienna zmianę opatrunków.

Czekoladek potrzebuje bardzo swojego człowieka, którego będzie miał tylko dla siebie. On tak wiele już w swoim życiu wycierpiał, właśnie przez człowieka, dlatego też teraz powinien być, przez innego człowieka, otoczony super opieką i mieć poczucie, że ten człowiek jest jego opiekunem i nic złego już go nie spotka.

Szykujemy dla naszego Czekoladka wyprawkę, potrzebujemy w sumie wszystkiego, bo ten chłopak nic nie ma, a przede wszystkim wysokoenergetycznej karmy mokrej, legowiska ortopedycznego, szelek.

Może ktoś z Was ma niepotrzebne pomocnicze nosidełko, aby opiekun mógł Czekoladowi pomóc w ewentualnym wyjściu / zejściu ze schodów, przytrzymać go w razie słabości łapek przed upadkiem?

Patrząc na ostatnie zdjęcia naszego podopiecznego specjalnej troski, widać, ze mimo bólu i trudność w chodzeniu, chłopak pięknieje, jest żywo zainteresowany otoczeniem. Mamy nadzieje, ze w nowym domku dojdzie do formy i już niedługo pokażemy prawie nowego Czekolada.

Zapraszamy na film:

Opis stanu psa z kliniki:

Zdjęcia łapek Czekolada (Uwaga drastyczne):


POMAGAM.PL

Można pomóc psu wpłacając pieniądze bezpośrednio na nasze konto:
PKO BP 39 1440 1185 0000 0000 1729 5136
z dopiskiem: RATUJEMY CZEKOLADA.

Poprzednie wpisy:
Z PAMIĘTNIKA CZEKOLADA – O(PSI)OWIEŚCI CIĄG DALSZY (+FILM)
CZEKOLAD – O(PSIO)WIEŚĆ CZEKUSIA (+film)
Kości obciągnięte skórą i te oczy, które proszą o życie – wieści z kliniki
Kości obciągnięte skórą i te oczy, które proszą o życie – RATUJEMY CZEKOLADA
Kości obciągnięte skórą i te oczy, które proszą o życie – uaktualnienie
Kości obciągnięte skórą i te oczy, które proszą o życie

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
573981988 (Kasia), 510957071 (Bernadetta), 503118003 (Marta),
✉ adopcje@labradory.org

http://adopcje.labradory.org/mix-labrador-7/ http://adopcje.labradory.org/mix-labrador-7/ http://adopcje.labradory.org/mix-labrador-7/ http://adopcje.labradory.org/mix-labrador-7/ http://adopcje.labradory.org/mix-labrador-7/ http://adopcje.labradory.org/mix-labrador-7/ http://adopcje.labradory.org/mix-labrador-7/

9 thoughts on “Wieści od naszego Czekolada (+film)”

 1. Biedaczku, modle się za Twoje zdrowie, niech Ci kochani ludzie i cały wszechświat pomoże powrócić do pełni sił…. Wiecie, że cuda się dzieją w każdej sekundzie życia, a piesek wolę życia z całą pewnością ma, jeśli jego stan pomalutku się stabilizuje… Oj, cudownym lekarzom i wolontariuszom życzę samych cudowności i takiego Cudu w przypadku Czekoladzia, że naprawdę zobaczymy, jak Niemożliwe staje się Możliwe! 🙂 Wszystkiego Udanego !!!! Trzymam kciuczki bardzo mocno… Proszę napisać mi na maila, jakiej firmy ta wysokoenergetyczna karma ma być? Pozdrawiam w nadziei na dużo większą poprawę zdrówka u Czekoladka i aby był zawsze pod tak doskonałą opieką już w swoim domku:) Ola

 2. Drogi Czekoladku ❤️❤️❤️❤️

  Piszemy z moją panią aby dodać Ci „skrzydeł”. Jak wyjdziesz na spacerek to będziesz mógł z nich korzystać i na pewno łapki szybciej się zagoją ? Nic się nie martw, bo na pewno czeka już gdzieś na Ciebie Twój ukochany Człowiek. Ja już swojego mam i teraz kolej na Ciebie. Jesteś w najlepszych rękach i teraz to już będzie tylko lepiej. Całujemy serdecznie – „Gaja z lasu „

  1. Na początek będzie potrzebował dobrej mokrej karmy wspomagającej rekonwalescencję i gojenie np. TROVET CCL Critical Care Liquid
   potem można przejść na porządnej jakości puszki dla dorosłych psów , których na rynku jest dość sporo .

  1. Na początek będzie potrzebował dobrej mokrej karmy wspomagającej rekonwalescencję i gojenie np. TROVET CCL Critical Care Liquid
   potem można przejść na porządnej jakości puszki dla dorosłych psów , których na rynku jest dość sporo .
   Karmę można wysyłać na adres :
   Danuta Lisiak
   ul. Brzozowa 28
   05-850 Ożarów Mazowiecki Szeligi
   Tel. 509 826 185
   Serdecznie dziękujemy za wsparcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *