SENTA, młodziutka sunia w typie labradora – nieaktualne

Senta do adopcji

Wyadoptowana. Szuka odpowiedzialnego, kochającego domu.

Od Świąt Wielkanocnych błąkała się po pewnej wiosce. To właśnie wtedy zostały tam podrzucone dwie sunie. Jedna przepadła bez śladu, druga w opłakanym stanie leżała pozostawiona na pastwę okolicznych psów, które robiły z nią co chciały. Sunia była zrezygnowana i bezsilna. Dziewczynom z fundacji Bonifacy udało się ją zabezpieczyć.

Obecnie czeka na sterylkę i KOCHAJĄCY DOM. SENTA jest bezkonfliktową, kochaną dziewczynką. Bardzo lgnie do ludzi, jest łagodna i przyjazna. Widać, że była wychowywana z dziećmi.
Na pewno dogada się również z innymi zwierzakami. SZUKAMY dla niej wyjątkowego domku, takiego który pomoże temu dzieciakowi zapomnieć o koszmarze w jakim przyszło jej żyć.

Tak było w maju. Niestety nie wszystko się sprawdziło. Nie dogaduje się ze starszą od niej sunią rezydentką. Obecnie przedstawia się to tak:

Senta, suka ok. 12-14 miesięcy. Do 8 miesiąca żyła dziko na Podlasiu, od czerwca 2019 roku, w domu jednorodzinnym z drugą ok. 5-6 letnią suką ( też adoptowaną). Senta obecnie jest już dożywiona ( waga ok. 25 kg), jest wysterylizowana i zaczipowana. Jest zdrowa. Blizny na pysku, łapach i boku.

Jest żywym, młodym psem. W domu zachowuje czystość, reaguje na swoje imię, umie chodzić na smyczy wspólnie z drugim psem (gdy idzie sama, zdarza jej się ciągnąć). Reaguje na proste komendy siad, zostań (przy wychodzeniu z domu), do mnie, do siebie (gdy ma iść na swoje miejsce). Jest bardzo skoczna i szybka. Lubi aportować i gryźć gryzaki. Początkowo nieufna, nie znała miski, nie wiedziała, że z miski się je, nie znała głaskania itp. Po zyskaniu zaufania jest bardzo przyjacielska w stosunku do ludzi, zarówno dorosłych jak i dzieci. Początkowo przy przywitaniu skakała, jednak teraz zwykle już tego nie robi (reaguje na komendę „spokój”) choć jest to jeszcze kwestia do ogarnięcia. Jest bardzo ciekawska, usiłuje kraść jedzenie by schować je na potem (pamiątka po dzikim życiu). W stosunku do ludzi pokazuje uległość, choć lubi czasem testować swoją pozycję (próbuje wepchnąć się pierwsza w przejście, kładzie się w ciągach komunikacyjnych). Gdy jej się na to nie pozwala, odpuszcza i próbuje ponownie za jakiś czas. Lubi spać w pobliżu człowieka, nie wchodzi w nocy na łóżko lecz śpi np. na kocu na podłodze, w pobliżu. W dzień potrzebuje swojego legowiska, w którym czuje się bezpiecznie, często tam drzemie.

Niestety Senta nie dogaduje się z innymi sukami, jeśli przebywa z nimi w domu. Po okresach względnego spokoju, usiłuje narzucać swą dominację w sposób agresywny. Nie zwraca wówczas uwagi na sygnały uległości ze strony starszej suki. Nie wiem jak zachowuje się w kontaktach z psami, jeśli przebywają na tym samym terenie. Senta wg. mnie nie może przebywać w jednym domu z inną suką, nawet wysterylizowaną. Jest wg mnie idealna jako jedyny mieszkaniec domu. Obecnie ze względu na konflikt ze starszym domownikiem, suki muszą być odizolowane, dla własnego bezpieczeństwa.

Poprzedni wpis:
SENTA w typie labka, to jeszcze psie dziecko ma tylko ok. 10 miesięcy – do adopcji

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
☎ 573981988 (Kasia), 510957071 (Bernadetta), 503118003 (Marta), 607991873 (Grażyna),
✉ adopcje@labradory.org

Senta do adopcjiSenta do adopcjiSenta do adopcjiSenta do adopcji Senta do adopcjiSenta do adopcji Senta do adopcji Senta do adopcji Senta do adopcji Senta do adopcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *