Rico – hebanowe cudo uratowane z łańcucha

Labrador Rico

Wieści z nowego domu…

Pamiętacie Rico z Łańcucha, labradora, który ostatnie trzy lata swojego życia, a ma zaledwie pięć lat, spędził przed domem swoich właścicieli, a nigdy w środku ? W dodatku trzymany był na łańcuchu! Pomimo tego, że człowiek go skrzywdził, Rico bardzo, ale to bardzo lgnął do człowieka, którego wręcz kocha od pierwszego wejrzenia. Jest labradorem, psem, który naprawdę całym sobą potrafi kochać człowieka, i chce być też przez niego kochanym.

Rico znalazł wspaniały, zwierzoluby dom w Wielkopolsce i jest tam traktowany jak domownik i przyjaciel. Początkowe trudności z wchodzeniem do domu i mieszkania przełamał po tygodniu i teraz bez problemu wchodzi i wychodzi. Są nawet sytuacje, że sam się dopomina, aby go wpuścić do domu szczekając przy drzwiach, gdy domownicy są na dworze, a on już chce iść do domu. Jak to labrador-żebrador Rico jest wielkim łasuchem, wie gdzie są jego półeczki z jedzeniem i gdzie opiekunowie przechowują dla niego smaczki .

Bardzo lubi się bawić pluszakami, węzłami , uwielbia bieganie za piłką.
Gdy opiekunowie wracają po 8 godzinach pracy lub skądkolwiek czeka z drugą domowniczką Tosią przy drzwiach. A po wejściu do domu nie da się ruszyć z miejsca ze względu na okazywaną radość w postaci skakania i merdania ogonem.

Zazdrośnik jakich mało, przy głaskaniu drugiej domowniczki Tosi próbuje rozdzielić ją od opiekuna i sam dopomina się pieszczot przez szturchanie ręki swoją głową. A pieszczoch z niego do kwadratu, chce chyba nadrobić brak czułości jakiego doznał przez lata samotności przy budzie i na łańcuchu.

Uwielbia spacery. Opiekunowi zdradzili nam jeszcze jedna ciekawostkę :
Rico nadzoruje kurnik !!!! Gdy nikt nie patrzy, lubi chyba obecność kur i koguta , wchodzi do ich kurnika lub kręci się koło niego. Wypędza kury i koguta na zielona trawkę, sprawdza ich stan i zostawia potem w spokoju. Domowego kota toleruje bez problemu, ale tylko, dopóki domownicy nie wezmą kota na ręce, bo gdy to zobacz, od razu włącza mu się zazdrość o łaski opiekunów.

Rico jest super przyjacielskim psem, bardzo lubi gości i lubi być w centrum zainteresowania.

Opiekunowie jednym zdaniem podsumowują Rico w swoim domu : JEST TAK KOCHANY, ŻE PO PROSTU BRAK SŁÓW.

A my Labrador.org dziękujemy nowym opiekunom, Panu Mateuszowi z Rodzina, za ten wspaniały domek dla naszego podopiecznego.

Poprzedni wpis:
Młody labrador na łańcuchu pilnie szuka domu
Rico, labrador do adopcji

Labrador Rico Labrador Rico Labrador Rico Labrador Rico Labrador Rico Labrador Rico Labrador Rico

1 thoughts on “Rico – hebanowe cudo uratowane z łańcucha”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *