Dżeki – nowy podopieczny labradory.org

Dżeki w potrzebie

Komentarz do wpisów na Facebooku dotyczących statusu Dżekiego i zbiórki.

W związku z szeregiem nieprawdziwych informacji, jakie ostatnio ukazały się na FB w sprawie bezdomnego czarnego labradora o imieniu Dżeki i jego właściciela chcielibyśmy zająć następujące stanowisko: Dżeki jest od soboty 24. września 2022 pod opieka Labradory.org. Został przyjęty do nas na podstawie zrzeczenia, które podpisał jego opiekun. NIKT nie zmuszał pana Zdzisława (jak niektórzy sugerowali w komentarzach ) do podpisania tego zrzeczenia, pan był bardzo szczęśliwy z faktu, że pies będzie miał bezpieczny dom. Psa przejęła nasza wolontariuszka i pies jest obecnie u niej bardzo awaryjnie zabezpieczony. Jeszcze dziś odwiedziła tego pana, który nadal mieszka na ulicy, pokazała mu zdjęcia szczęśliwego, zaopiekowanego psa i pan Zdzisław nie krył łez wzruszenia.

Labradory.org nie mają nic wspólnego ze zrzutką, jaką prywatna osoba, pan Kamil B. zorganizował jakoby na pomoc temu bezdomnemu i jego psu. Pan przyjął na krótko bezdomnego wraz z psem pod swój dach, szumnie opublikowano w sieci zdjęcia pana i psa w domu. Wkrótce okazało się, że pies wraz z opiekunem nadal tkwią na ulicy, a zbieranie pieniędzy jakoby na pomoc panu i psu nadal trwało i do chwili zablokowania tej zbiórki zebrano ponad 8000 zl. Zgłoszono Zrzutka PL. Sp. z.o.o o nadużyciu i pieniądze nie zostaną wypłacone osobie, która zorganizowała zbiórkę. Zrzutka została usunięta, a zebrane środki mają zostać zwrócone wpłacającym.

Jeśli chodzi o naszego podopiecznego Dżekiego, 10-letniego labradora, to pies jest po wstępnych badaniach weterynaryjnych. Jest bardzo zaniedbany. Pobrano mu krew, wymaz z bardzo przerośniętych i brudnych uszu. Czekamy na wyniki krwi, aby móc dalej z lekarzami weterynarii omówić dalszy proces leczenia psa:

  • leczenie uszu
  • diagnostyka bardzo podrażnionej skory
  • USG jamy brzusznej,
  • echo serca,
  • RTG w sedacji układu ruchu, ewentualna kastracja.
  • badania histopatologiczneWstępny koszt planowanego leczenia Dżekiego to ok. 2- 2,5 tys. zł i w związku z tym będziemy zmuszeni Was prosić o wsparcie finansowe. Dżeki to wspaniały, pogodny, spokojny, niezwykle przyjacielski labrador. Nadal szukamy dla niego DT/DS Lata zaniedbań dają teraz o sobie znać, ale mamy nadzieje, ze z Waszą pomocą zdołamy pomóc temu przyjacielskiemu labkowi a pies odzyska sprawność i zdrowie i będzie jeszcze mógł długo cieszyć się komfortowym życiem.

Kto chciałby pomóc Dżekiemu w leczeniu i utrzymaniu prosimy o wpłaty na nasze konto:
PKO BP 39 1440 1185 0000 0000 1729 5136 z dopiskiem Dżeki

Poprzedni wpis:
Szukamy PILNIE dla pięknego czarnego labradora Domu Tymczasowego a jeszcze lepiej Domu Stałego

Dzeki w potrzebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *