Poszukiwani wolontariusze do opieki nad szczeniętami labradorów

fundacja

Fundacja Labrador Pies Przewodnik poszukuje wolontariuszy, którzy podejmą się opieki i wychowania szczeniąt – kandydatów na psy przewodniki dla osób niewidomych.

Kandydat na wolontariusza powinien mieszkać w Poznaniu, pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy lub w domu oraz dysponować chęcią i czasem niezbędnym do wychowania i socjalizacji swego podopiecznego.

Preferowane są osoby/rodziny posiadające starsze dzieci (powyżej 5 roku życia). Jeśli chodzi o inne zwierzęta domowe mile widziane koty, ptaki, króliki, fretki itp., psy również o ile są łagodne i ułożone. Fundacja przekazuje szczenięta rasy labrador retriever na okres około roku, zapewnia utrzymanie, wyprawkę dla pieska i opiekę weterynaryjną . Po tym czasie pies rozpoczyna specjalistyczne szkolenie z instruktorem, u którego również zamieszkuje.

Wolontariusze to obok instruktorów najważniejsze osoby w procesie szkolenia przyszłego psa – przewodnika . Bez ich pracy i zaangażowania Fundacja nie mogłaby działać. Zainteresowani mogą zgłaszać się poprzez e-mail biuro@fundacja.labrador.pl.

Wpisy wiążące się z tematem:
Rodzina zastępcza – wywiad
Rodzina zastępcza

źródło: epoznan.pl

3 thoughts on “Poszukiwani wolontariusze do opieki nad szczeniętami labradorów”

  1. A ja bym chciała zaadaptować labradora najlepiej suczkę taka do 1 roku ☺Piesio nie musi posiadać rodowodu ale nie chce mixa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *