Roma za tęczowym mostem

Roma, labradorka do adopcji

Otrzymaliśmy przykrą wiadomość….

Chorowała przewlekle na nowotwory. Miała jedną operację, po której przechodziła dalsze leczenie. Po jakimś czasie doszły do tego poważne zaburzenia neurologiczne. Udało jej się przeżyć kilka ataków, ale jej ciało nie było już w stanie znieść więcej.


ROMA
MIESZANIEC LABRADORA
WYSTERYLIZOWANA
WIEK: 09/2010
WZROST: 53 CM
WAGA: 25 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANA DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 7 LAT

Roma do schroniska trafiła z ulicy. W dniu przyjęcia była bardzo zaniedbana, wychudzona i brudna. Natychmiast zabraliśmy się za jej leczenie, dzięki czemu dzisiaj Roma wraca powoli do formy. Jest po kilku zabiegach weterynaryjnych, przytyła, czuje się dobrze i wygląda coraz lepiej. Pomimo ogromnego zaniedbania widać, że Roma nie ma złych doświadczeń z człowiekiem, od początku była ufa, przyjaźnie nastawiona i lgnęła do ludzi.

Roma to typowy mieszaniec labradora, jest wesoła, żywiołowa i skora do zabawy. Uwielbia kontakt z człowiekiem, jest ufna i szybko się przywiązuje, lubi być blisko ludzi. To prawdziwy pieszczoch, głaskanie i przytulanie sprawia jej ogromną radość. Widać, że bez człowieka nie potrafi żyć. Roma obdarzona jest dużą inteligencją, ale jednocześnie bywa uparta, wymaga konsekwentnego, lecz łagodnego traktowania. Polecenia wykonuje chętnie i dokładnie, a ulubiony smakołyk i pochwała opiekuna to dla niej najlepsza motywacja do nauki. Roma jest bardzo łagodna w stosunku do dzieci, nadaje się na psa rodzinnego. Odnajdzie się zarówno w domu z dziećmi, jak i u osoby samotnej, o ile nie będzie ona zbyt zapracowana i zapewni psu odpowiednią dawkę uwagi i ruchu.

Ze względu na wiek nie nadaje się już do aktywnego domu, jednak ma w sobie jeszcze sporo energii i chęci do spacerów. Piesze wędrówki sprawiają jej sporo przyjemności. Lubi węszyć w trawie, na spacerach wszystko ją interesuje. Potrafi skupić się na przewodniku.

Roma w nowym domu powinna być jedynaczką. Z naszych obserwacji wynika, że nie była dostatecznie socjalizowana z psami, dlatego nie potrafi zawierać psich znajomości. Na spacerach obszczekuje napotkanie czworonogi. Przyszły opiekun powinien popracować nad jej dalszą socjalizacją z psami.

Roma bez problemu poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym i weterynaryjnym. W domu powinna być psim ideałem, zachowuje czystość w pomieszczeniach, nie niszczy, nie jest szczekliwa.

Roma to wspaniała sunia o łagodnym i wesołym sposobieniu. Będzie wspaniałą przyjaciółką całej rodziny. Mamy nadzieję, że szybko opuści schronisko i znajdzie dobry dom, który zadba o nią i otoczy ją miłością.
Kontakt w sprawie adopcji:
Magda: 503 842 241 / Natalia: 504 725 567

Sunia mieszka w Rudzie Śląskiej

Źródło: TOZ FAUNA

Ogłoszenie grzecznościowe.

Roma, labradorka do adopcjiRoma, labradorka do adopcjiRoma, labradorka do adopcjiRoma, labradorka do adopcjiRoma, labradorka do adopcji Roma, labradorka do adopcji Roma, labradorka do adopcji Roma, labradorka do adopcji

2 thoughts on “Roma za tęczowym mostem”

  1. Takie wiadomości powodują ból i bezsilność. 15.08 pożegnaliśmy naszą Korcię. Była z nami na dobre i złe równe 15 lat (15.08.2007).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *