Pies i Człowiek rozdzieleni przez chorobę – nowy dom pilnie potrzebny – nieaktualne

lineczka

Wyadoptowana. Linka szuka człowieka, który otworzy przed nią serce.

O Lince wszystko napisaliśmy już wcześniej – ta doświadczona przez życie sunia znów szuka domu. Gdy pierwszy raz ogłosiliśmy, że sunia traci obecni dom, poprosiliśmy o niekomentowanie decyzji właścicielki. Nie wszyscy uwierzyli w nasze zapewnienia, że wynikała ona z bardzo trudnej sytuacji. Niektórzy zarzucali właścicielce nieodpowiedzialność, inni pewnie doszukiwali się winy w samym psie. Ponieważ czas mija nieubłaganie, postanowiliśmy wyjawić całą historię. Może tragizm sytuacji sprawi, że ktoś dostrzeże w swoim sercu i domu miejsce dla suni?

Gdy dwa miesiące temu Linka wyjeżdżała do domu stałego, czuliśmy, że trafiła wreszcie do siebie, że stał się cud i w tłumie odnaleźli się Człowiek i Pies, którzy byli sobie przeznaczeni. Nikt z nas nie mógł przewidzieć, że los już wkrótce sobie z nich zakpi… W międzyczasie Linka pokochała swoją opiekunkę całym sercem i przestała widzieć świat poza nią – pod jej nieobecność nie jadła, nie piła, nie chciała się bawić ani wychodzić na spacery. Leżała tylko w swoim kąciku i czekała na powrót ukochanej pani – ale wystarczyło, aby usłyszała w drzwiach jej głos i w jednej chwili była już przy niej, gotowa do spaceru i pieszczot.

Życie chyba jednak nie lubi szczęśliwych zakończeń i postanowiło doświadczyć je obie. Opiekunka Linki zaczęła gorzej się czuć, a końcu usłyszała złą diagnozę. Wkrótce ta wspaniała młoda dziewczyna trafi do szpitala. Może ją czekać długotrwałe leczenie, czego absolutnie nie życzymy. Co wtedy stanie się z Linką? Czy zagłodzi się na śmierć, ignorując innych opiekunów, czekając na swoją panią? Wkrótce właścicielka Linki nie będzie w stanie już się nią zajmować…

Mamy już tylko 5 dni, a telefon milczy. Po młodsze psy ludzie ustawiają się w kolejce, a po Linkę… Linka jest wspaniałym, kochającym psem. Jej serce jest pełne miłości. Czy to jej wina, że urodziła się w nieodpowiednim miejscu, że na 8 lat trafiła do schroniska, które opuściła jako pies chory na ciele i duszy? Jak po zaledwie kilku miesiącach prawdziwego, godnego życia mamy jej teraz wytłumaczyć, że nie mamy dla niej miejsca? Że te wszystkie trudności, które pokonała dzięki ciężkiej pracy i miłości opiekunów, że to, że otworzyła serce dla człowieka – że to wszystko na nic? Że nie możemy jej pomóc…

Żaden z naszych domów tymczasowych nie jest dla niej odpowiedni – we wszystkich są inne psy lub małe dzieci. Linka nie poradzi sobie w hoteliku, nie może również trafić do kojca, tam po prostu zgaśnie, zniknie. „Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś” – mówi słynny cytat z „Małego Księcia”. Jesteśmy odpowiedzialni za Linkę. Czujemy jednak ogromną bezradność. Bezradność i rozpacz czuje także właścicielka Linki, która mierzy się teraz z perspektywą rozstania z ukochanym psem i niepewnością co do jego dalszego losu.

Nie możemy więc się poddać i dalej szukamy najlepszego domu dla Linki – gdzie każdy posiłek doprawiony będzie miłością, gdzie w spokojnym otoczeniu – bez innych psów (jej stosunek do psów jest wybiórczy) i małych dzieci, których nieprzewidywalności się po prostu boi – stanie się członkiem rodziny. Kto pomoże wyrwać Linkę spod nieszczęśliwej gwiazdy, pod którą się najwyraźniej urodziła? Choć jej serduszko było już złamane tyle razy, Linka z pewnością odpłaci znów bezgraniczną miłością.

Prosimy o udostępnianie innym tej wiadomości.

SZUKAMY PILNIE DOMU STAŁEGO dla LINKI. Jednak ze względu na fakt, że sunia musi opuścić swój dom bardzo szybko – możliwe jest też umieszczenia Linki w DOMU TYMCZASOWYM !!!

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
608391927 (Ryszard), 607492249 (Martyna), 889856600 (Małgorzata), 669585207(Katarzyna),
adopcje@labradory.org

Poprzednie wpisy:
LINKA – PILNIE POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY !!!! FILM!
LINKA – BISZKOPTOWA SUNIA URATOWANA Z DRAMATYCZNYCH WARUNKÓW PONOWNIE PILNIE POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY !!!!
Linka o sercu labradora uczy się życia na nowo, ale już w domu stałym
Linka o sercu labradora uczy się życia na nowo i szuka domu na zawsze
Dwa oblicza Linki – sunia ze schroniska c.d.
LABRADORKA ZE SCHRONISKA… CZY Z PSEUDOHODOWLI?

Biszkoptowa labradorka – Linka szuka domu

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów domu tymczasowego w którym linka była przed adopcją.

Dla tych co nie oglądali film:

4 thoughts on “Pies i Człowiek rozdzieleni przez chorobę – nowy dom pilnie potrzebny – nieaktualne”

  1. Slicznotka.Jaka jest w stosunku do dzieci?Z kad pewnosc ze jak trafi do innego domu to nie zaglodzi sie? Poprostu nie bedzie jesc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *