NOWE ŻYCIE BORYSA LEGŁO W GRUZACH – WALCZY Z CIĘŻKĄ CHOROBĄ cd.

borys111

Wyadoptowany. Wiadomości z domu tymczasowego o stanie zdrowia Boryska.

Witam Kochani,

Właśnie wróciliśmy z Wrocławia z Kliniki. Było tam dzisiaj bardzo wielu pacjentów, co powodowało znaczący dyskomfort u Boryska. Denerwował się chłopak, głośno ujadał i niestety trochę rzucał. Dlatego wybaczcie mi brak zdjęć z wizyty, musiałam go uspokoić, czymś zająć – wszystkie ręce na pokład. Poprzednio zrobiłam zdjęcia ponieważ Borys dostał leki usypiające przed wykonaniem badań (echo serca i RTG klatki piersiowej).
Nasz chłopczyk przytył zaledwie 400 g 🙁 to mało. Zdrowy pies w jego wieku powinien ważyć około 33 kg. Pani Doktor zwiększyła dawkę enzymów trzustkowych z 30000 j na 60000 j na dobę. Zaleciła również kontynuację antybiotyku pracującego nad przywróceniem odpowiedniej flory bakteryjnej na jelicie cienkim (kolejne 7 dni) do tego oczywiście probiotyk. Podała pieskowi kolejny zastrzyk z witaminą B12 i pobrała krew do kontrolnego badania.

Musieliśmy zająć się także uszami Boryska, ponieważ od pewnego czasu nie możemy doprowadzić ich do zdrowia. Zakupiliśmy także na próbę 3 puszki pełno-porcjowej karmy dietetycznej, która ogranicza występowanie ostrych zaburzeń przewodu pokarmowego, pozwala na wyrównanie niedoborów spowodowanych złym wchłanianiem i zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki. Karma ta zawiera podwyższony poziom elektrolitów, wysokostrawne składniki i niski poziom tłuszczu.

Leki – wspominane przez nas wcześniej zastrzyki domięśniowe, które mają zabić dorosłe osobniki sprowadzimy prawdopodobnie z USA. Koszt 2 zastrzyków to ponad 200 Euro. W trakcie podawania leków Borys zostanie pod opieką lekarzy w Klinice. Oprócz nich będzie dostawał kolejne antybiotyki 🙁
Jak sami widzicie sprawa wygląda poważnie, a w czasie leczenia jego organizm będzie mocno obciążony. Dlatego tak ważnym jest odpowiednie przygotowanie tego ciałka do (chyba) największej walki jaką przyjdzie mu stoczyć w jego życiu.
Trzymajcie kciuki.

Poprzednie wpisy:
NOWE ŻYCIE BORYSA LEGŁO W GRUZACH – WALCZY Z CIĘŻKĄ PASOŻYTNICZĄ CHOROBĄ
Borys i jego droga z budy do SPA

     DOKONAJ WPŁATY.
PODARUJ BORYSOWI SZANSĘ NA ŻYCIE!

Bezpośrednio na konto fundacji:

FUNDACJA PRZYJACIELE CZTERECH ŁAP
ROKITNO 2
74-304 NOWOGRÓDEK POMORSKI
PayPal: fundacja@przyjacieleczterechlap.pl
PKO BP 39144011850000000017295136
z dopiskiem Dla Borysa

DSC_0803 DSC_0803a DSC_0805DSC_0810

5 thoughts on “NOWE ŻYCIE BORYSA LEGŁO W GRUZACH – WALCZY Z CIĘŻKĄ CHOROBĄ cd.”

  1. Trzustką to trudna choroba ale do ogarnięcia. Od 1,5 roku walczymy z nią u naszego psa. Karma low fat, enzmy trzustowe (np. Kreon, ważne aby podawać wielokrotność dawki 10000). Jak chlopak dojdzie do siebie, trzeba zrobić dokładny testy na enzymy. Łatwiej będzie dobrać karmę. Bo nie tylko poziom tłuszczu jest ważny ale także procent włókna. Zapraszam na FB do grupy Psy z zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki.

  2. I jeszcze jedno. Kreon lepiej kupić w aptece, która prowadzi import równoległy. Sprowadzany z zagranicy jest tańszy niż nasz. Bardzo dobrze sprawdzają się też ludzkie probiotyki – u nas rewelacyjnie Dicoflor. Trzeba też zadbać o wątrobę psa i osłonowo podawać essentiale forte. Witaminę można suplementować podając drożdże piwne dla psa – np. firmy Lunderland. Służę pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *