Leon Kopernik – pies ogrodnik

Labrador Leon

Słodki nosek 🙂

Wieści z domu:

Dzień dobry
Leoś jest u nas już siódmy miesiąc i jak widać na zdjęciach bardzo dobrze się u nas czuje. Pomaga mi przy pracach ogrodowych. Razem ze Zgredkiem kopią ooooogromne dziury i wyrywają rośliny ze stawu. Aza woli łowić ryby niż zadowolić się zieleniną. Ale jak tu nie wybaczyć takim słodkim kruszynkom. Chodzimy sobie na spacerki a potem łapiemy kleszcze. Niestety w tym roku jest ich chyba więcej niż w ubiegłym. Ledwo stopniał śnieg, a już pojawiły się u nas kleszcze. Każdemu psiakowi dajemy kropelki i obroże ale i tak potrafią codziennie przynieść na sierści niejednego kleszcza. Na szczęście prawie wszystkie udaje się złapać zanim się wbiją.

Leoś jest pod stałą obserwacją weterynarzy i jak na razie mamy dobre wieści-po kuracji tabletkami zwyrodnienia stawów się nie pogłębiają, a Leośka nic nie boli. Złamania się zrosły, tylko prawa, tylna nóżka Lelusia dziwnie przeskakuje podczas chodzenia, ale tego już nie wyeliminujemy. Próbujemy utrzymywać dietę, ale jest coraz trudniej, bo Leon zrobił się wybredny i coraz mniej ma ochotę jeść jabłka czy marchewki. Najważniejsze, że Leon już nie tyje i nawet zrzucił 2 kg, a jak pamiętamy był taki wychudzony kiedy go zabieraliśmy ze schroniska.

Poza tym Leon jest bardzo spokojnym i usłuchanym psiakiem. Na spacerach chodzi blisko mnie i słucha moich próśb. Każdy kto do nas przychodzi jest nim zachwycony. Leosiek uwielbia drapanie po pupce i za uszkami bo sam niestety, ze względu na swoje chore łapki, nie jest w stanie się drapać. Ale zauważamy, że jego stan się poprawia bo zaczyna próbować się drapać i coraz więcej podskakuje jak koziołek. Może uda mi się kiedyś nagrać film jak śmiesznie skacze. Jeszcze tak skaczącego psa nie
widziałam.

Pozdrawiamy serdecznie z Maszyc.
Monika, Wojtek, Aza, Zgredek, Leoś, dziury w ogrodzie i martwe rośliny 😉

Leonku masz fajny staw, jak będziesz dużo pływał to i Twoje łapki będą w lepszym stanie❤❤❤

Plewienie roślin wodnych:

Przyłapany na wyrywaniu tataraków:

Wyciąganie kamieni:

Nad stawem:

Obserwowanie ryb:

Łapanie ryb i wyławianie kamieni:

Wyprawa po kleszcze:

Spacerek:

Żebraki trzy:

Ukrywanie się przed burzą:

Drzemka po śniadaniu:

Aza i Leoś:

Poprzednie wpisy:
Leon Kopernik – pies myśliwski
Leon Kopernik – psy kuchenne
Leon Kopernik
Wieści od labradora Leona
Wieści od Leona
Labrador Leon kto mu poda łapę i zaadoptuje? Znalazła się wspaniała rodzina
Labrador Leon – kto mu poda łapę i zaadoptuje? – uaktualnienie

6 thoughts on “Leon Kopernik – pies ogrodnik”

  1. Serce sie cieszy na takie wiadomosci. Cudnie ze sa jeszcze tacy Ludzie ktorym nie jest obojetny los pokrzywdzonych, nie musza miec psa na wystawy tylko do kochania. Dzieki

  2. Ach ten Leos!… psiaki na pewno szukaja pileczek w wodzie hihi:-) ostatnio slyszalam inne okreslenie na Labradora- Żebrador;-) gorace calusy dla calej Waszej Super-Rodziny! Wspaniale czytac dobre wiesci!!!

  3. Niestety Leoś ma jedną wadę. Nie chce spać w łóżku ze mną, woli kuchenne płytki lub dywan w salonie. Ale to dlatego, że nie wychodzi na piętro bo dalej ma lęk wysokości a na parterze mamy za wysokie łóżko, żeby na nie potrafił wskoczyć. Na szczęście mam Azę i Zgredka 😉 No i w ten sposób nie wysypiam się prawie każdej nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *