Kazik – schorowany starszy pan w pilnej potrzebie…

Kazik, labrador w potrzebie

Szukamy Domu Tymczasowego lub Domu Stałego, w którym zostanie pokochany – już do końca swoich dni.

Kilka dni temu pod opiekę labradory.org trafił 12-letni Kazio o czarnej jak heban sierści i bardzo smutnych oczach. Jego historia przeszywa serce… Pani Kazika zmarła i nie było nikogo, kto mógłby dać mu dom. Trafił do gdyńskiej Fundacji Beagle w Dom. Szybko okazało się, że piesio ma poważny problem z łapką – weterynarz stwierdził otwartą ranę z ropnym wypływem, oczyścił ją i zalecił bezwzględne noszenie kołnierza, zlecono również badanie RTG w celach diagnostycznych a od jego wyniku miało zależeć dalsze postępowanie. Podejrzewano tu zmiany nowotworowe. Niestety – warunki, w których Kazik przebywał, nie pozwalały mówiąc bardzo oględnie na przestrzeganie zaleceń weterynarza. Nie mogliśmy pozwolić na taką sytuację i podjęliśmy szybką decyzję o przejęciu cierpiącego labcia pod naszą opiekę –  Fundacja Begale w Dom oficjalnie zrzekła się na piśmie praw do niego. Kazik trafił do Łodzi, do hoteliku „Centrum Zwierzak”. Od razu zajęliśmy się dalszą diagnostyką, gdyż ostatecznie nie wykonano mu wcześniej wspomnianego pilnego RTG łapki.

Badanie RTG nie wykazało na szczęście zmian w kościach. Jest jednak silny stan zapalny nieszczęsnej łapki – będzie trzeba pobrać wycinki do badania histopatologicznego. Okazało się również, że Kazik ma zapalenie oskrzeli, oczu i uszu – wdrożono już leczenie. Na szczęście wyniki krwi starszego pana nie są tragiczne, biorąc pod uwagę jego stan zdrowia i wiek. Aktualnie czekamy na efekty leczenia antybiotykami aby można było zaplanować operację łapki.

Kazik, labrador w potrzebie

Droga społeczności labradory.org… Potrzebujemy pomocy. W pierwszym rzędzie finansowej, gdyż już teraz wiemy, że diagnostyka i leczenie Kazika będą na pewno nakładochłonne. Pilnie poszukujemy też równolegle Domu Tymczasowego lub Domu Stałego, w którym Kazik nie tylko będzie mógł dojść do siebie, ale też zostanie pokochany – już do końca swoich dni… Będziemy wdzięczni za przesłanie linku do wpisu o Kaziku do członków rodziny, znajomych i przyjaciół – z doświadczenia wiemy, że czasem nawet jedno niepozorne udostępnienie informacji w mediach społecznościowych pociąga za sobą serię magicznych zdarzeń. Nie raz już udało nam się dzięki temu znaleźć dla naszych podopiecznych wspaniałe i kochające DOMY. Głęboko wierzymy, że Kazika też spotka tak wielkie szczęście.

Oprac. P. Wasilewska


Można pomóc Kazikowi wpłacając pieniądze bezpośrednio na nasze konto:
PKO BP 39 1440 1185 0000 0000 1729 5136
z dopiskiem: Leczenie Kazika


Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
510957071 (Bernadetta), 573981988 (Kasia),
✉ adopcje@labradory.org

Kazik, labrador w potrzebieKazik, labrador w potrzebieKazik, labrador w potrzebie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *