Kapsel, 2-letni prawie labrador do adopcji – nieaktualne

Kapsel, labrador do adopcji

Pozostał na stałe w domu tymczasowym. Bardzo prosimy o domek dla niego, on jeszcze nie stracił nadziei, z wytęsknieniem czeka na dotyk człowieka… a gdy człowiek jest blisko, jego szczęście nie ma granic.❤️

Kapsel to młody max. 2 letni … prawie labrador. No właśnie … PRAWIE robi różnicę… Jest wyższy, ale też szczuplejszy od typowego labka. Ma też krótsze uszka i jaśniejszą sierść, ale charakter totalnie labkowy. Jest proludzki i kochany. Został znaleziony gdzieś na Mazowszu, nikt go nie szukał… chyba wiemy, dlaczego…Kapsel słabo widzi. Ma zamglone oczy, lekarz, który go badał stwierdził, że to stan zapalny. Kapsel dostawał steryd do oczu, który niestety nie pomógł… Będzie pewnie wymagał dalszej diagnostyki u okulisty. Dlaczego? Bo może jest szansa, że poprawi mu się wzrok. Choć on zdaje się zupełnie tym nie przejmować.

W styczniu 2023 Kapsel miał szanse na DT w Warszawie. Nawet do niego pojechał, ale szum miasta, ilość nowych bodźców wokół niego, których nie znał, których nie widział i których się bał, spowodował, że zupełnie się nie odnalazł i dodatkowo nie zaakceptował psa rezydenta. W mieście nie ma innej opcji… na wsi/w małym mieście problem znika. Kapsel nadal nie toleruje za bardzo samców, ale już z wesołymi suczkami dogaduje się wyśmienicie! Biega z nimi jak szalony, nie przeszkadza mu wtedy fakt, ze nie widzi tak dobrze, jak one…

Kapsel jest wesoły, pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Niestety od stycznia siedzi w zimnym kojcu, w którym bardzo cierpi. Po spacerze czy wybiegu nie chce do niego wracać, trzeba go na siłę ciągnąć, co każdorazowo jest traumą dla wolontariuszy i dla psa.

Kapsel jest pod skrzydłami Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt Uszy Do Góry. Od stycznia 2023 przebywa w przytulisku pod Płońskiem. To zdecydowanie zbyt długo… Bardzo pilnie szuka domu. Najlepiej, aby był psim jedynakiem lub aby rezydentką była sunia. A już marzeniem jest, aby miał swoją przestrzeń, np. ogród, czy dosłownie kawałek obejścia, który „zmapuje” i swobodnie się poczuje. Na dzieci reaguje bardzo pozytywnie, ale to duży i bardzo energiczny psiak, który potrafi skakać. Dlatego szukamy mu domu bez malutkich dzieci.

Bardzo prosimy o domek dla niego, on jeszcze nie stracił nadziei, z wytęsknieniem czeka na dotyk człowieka, którego kocha całym swoim psim ciałkiem.

Poprzedni wpis:
Kapsel pilnie szuka Domu Stałego lub Tymczasowego!

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.


Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
510957071 (Bernadetta), 573981988 (Kasia),
✉ adopcje@labradory.org

Pomagamy w znalezieniu domu.

Kapsel, labrador do adopcji Kapsel, labrador do adopcji Kapsel, labrador do adopcji Kapsel, labrador do adopcji Kapsel, labrador do adopcji

16 thoughts on “Kapsel, 2-letni prawie labrador do adopcji – nieaktualne”

    1. To mu pomóż skoro myślisz że to takie proste..żaden pies w schornisku czy gdziekolwiek nie jest szczęśliwy w kojcu w klatce w zamknięciu..Dobrze ze są schroniska i większość tych porzuconych psiaków nie biega po ulicach głodne i nie ginie w wypadkach..A żeby krytykować standardy trzeba umieć zaproponować lepsze rozwiązania w całym systemie opieki psów bezdomnych..

      1. Kojec musi być choćby gdy przychodzą goście z dziećmi które się boją psów itp.wiec to nic złego żeby piesek miał bezpieczny azyl . Miałam robotników przy domu i musiałam zamykać sunie żeby nie biegała po okolicy gdy ja byłam w pracy więc nie krytykujcie mądrych rozwiązań.

    1. Kapsel kocha wszystkich, również dzieci. Ale z uwagi na jego gabaryty i żywiołowość nie może być w domu z małymi dziećmi.

    1. I co w związku z tym że to nie jest lablador? Tz że ma całe życie spędzić w schronisku? Jest napisane na górze że w typie labladora

  1. Kojec w schronisku czy na podwórku to taka sama cela więzięnna. Pies potrzebuje człowieka, jego dotyku i słowa. Praprzodek psa wybrał człowieka bo mu zaufał dla obopólnej korzyści (zdobywanie jedzenia). Niestety cZŁOwiek go zdradził, postanowił podporządkować za wszelką cenę, zamiast opiekunem stara się być właścicielem, panem i władcą życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *