Fado mix labrador do adopcji

Fado, labrador do adopcji

Adoptuj psiaka z krakowskiego schroniska.

FADO
P 119/02/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
RASA: LABRADOR MIX
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LUTY 2019

Fado został adoptowany ze schroniska jako szczeniak. Po dwóch latach – bo tyle wiosen liczy sobie psiaczek – oddano go do azylu z powodu agresji. Istotnie Fado jest charakternym pieskiem, ale osobom, pod których jest opieką, odpłaca się raczej machającym ogonkiem i wpatrzonymi wiernie ślepiami niż groźnym warczeniem. Na spacerach dąży do kontaktu z człowiekiem, nie tyle przymilając się do niego, co szukając bezustannie wzroku opiekuna i reagując na jego głos. Dystans między nim a wolontariuszami topnieje powoli, ale ze spaceru na spacer Fado coraz bardziej garnie się do człowieka, radośniej reaguje na dotyk i staje się coraz ufniejszy.

Psiaczek potrafi posłusznie siadać i pięknie przynosić piłki. Biegnie za nimi i skoki wzwyż, w dal i wszerz to zresztą jego ulubione zajęcia. Nie trzeba ryzykować wyciągania piłki z jego pyska, bo Fado wypuszcza je pod nogi opiekuna, prosząc o dalszą zabawę. Mimo niewielkich rozmiarów potrafi mocno pociągnąć na smyczy, ponieważ rozpiera go nadmiar niespożytkowanej energii.

Wygląda na to, że jest to bardzo wierne i oddane swoim właścicielom psisko. Na obcych ludzi i napotkane psy reaguje rozmaicie – do jednych macha entuzjastycznie ogonem, do innych doskakuje z groźnym pomrukiem. Zazwyczaj bardzo dobrze zachowuje się wobec małych piesków (nawet tych, które go obszczekują), zachęcając je do zabawy, zaatakowany jednak przez dużego psa, nie pozostaje mu dłużny. Fado powinien trafić do domu bez małych dzieci i z doświadczonymi opiekunami. Trzeba mu dać czas, by zdobyć jego zaufanie i liczyć się z tym, że nie będzie to pluszak, którego może pogłaskać każdy przechodzeń. To raczej pies tylko swoich opiekunów. Przywiązawszy się do nich, może bronić ich silniej niż niepodległości.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965

Źródło: Adoptuj psiaka z krakowskiego schroniska

Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *