Fado, trzyletni labrador do adopcji

Fado, labrador do adopcji

Nie pozwólmy, by Fado długo czekał na nowy dom!

Fado to około trzyletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w styczniu bieżącego roku, oddany przez byłego właściciela do okna życia. Fado został przedstawiony jako pies przejawiający objawy agresji lękowej i nie tolerujący mężczyzn. Wolontariuszom dał się jednak poznać jako niezwykle wesoły i towarzyski psiak.

Fado uwielbia spędzać czas poza swoim schroniskowym boksem. Niestety brak codziennych spacerów sprawia, że psiak bardzo mocno ciągnie za smycz, a spacery z nim to prawdziwe wyzwanie. Fado o wiele lepiej zachowuje się na wybiegu. Tam całkowicie oddaje się aportowaniu piłeczki. Psiak potrafi wykonać podstawowe komendy (siad, łapa), a na zawołanie wolontariusza od razu przybiega. Obecnie Fado zamieszkuje boks z innym psem i bardzo dobrze się z nim dogaduje. Trzeba jedynie zwracać uwagę, by Fado nie poczuł, że zabawka, którą się bawi, jest zagrożona. Wtedy potrafi pokazać drugiemu pieskowi ząbki, ale po upomnieniu od razu przestaje i wraca do zabawy jak gdyby nigdy nic. Fado z pewnością mógłby zamieszkać w przyszłości z innym psiakiem, ale najlepiej byłoby wcześniej psy poznać i zobaczyć jak się dogadują.

Jeśli chodzi o stosunek Fado do człowieka, to jest on różny. Wobec wolontariuszek, które obecnie się nim zajmują, był zawsze pozytywnie nastawiony. Jednak podczas pobytu w schroniskowym szpitalu zdarzało mu się bardzo nieufnie podchodzić do nieznajomych. Czasami bywał wrogo nastawiony do osób, których nie zaakceptował przy pierwszym poznaniu. Z informacji uzyskanych od wcześniejszego właściciela Fado wynika również, że psiak nie przepada za towarzystwem mężczyzn, jednak ta informacja nie została w schronisku sprawdzona. Przed adopcją psiaka polecamy dobrze go poznać podczas kilku wspólnych spacerów. Zalecamy również konsultację ze schroniskowym behawiorystą, który wyjaśni, jak uczyć poprawnego zachowania tak żywiołowego psiaka.

Fado to niezwykle wesoły i energiczny psiak. Spędzanie większości czasu w boksie to dla niego prawdziwa udręka. Tego uroczego psiaka polecamy do adopcji rodzinom odpowiedzialnym i mającym doświadczenie w wychowywaniu psów. Najlepiej byłoby, gdyby przyszli właściciele byli w stanie zapewnić Fado długie spacery lub posiadali ogród, w którym mógłby biegać do woli. Nie pozwólmy, by Fado długo czekał na nowy dom!

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 608 526 783

Źródło: Facebook

Ogłoszenie grzecznościowe.

Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji Fado, labrador do adopcji

1 thoughts on “Fado, trzyletni labrador do adopcji”

  1. Witam, bylabym zainteresowana adopcja psiaka. Mieszkam w domu z ogrodem, ale oczywiscie pies orzebywalby ze mna w domu. Ogrod w ramach spacerów pod nadzorem,poniewaz moj ostatni psiak często uciekał…dlatego go straciłam. Mieszkam sama,jestem rozwiedziona i nie mam dzieci. Mialam juz kiedys dwa dobermany,wiec wiem jak postepowac z psami. Pytanie tylko,jak psiak reaguje na koty….poniewaz posiadam w domu dwa. Sa one nauczone zyc z psem pod jednym dachem od urodzenia.
    Pozdrawiam serdecznie
    Anna Findysz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *