Piękna, spokojna starsza labradorka szuka domu – nieaktualne

Bella, labradorka do adopcji

Wyadoptowana. Bella, Bellissima – tylko ją kochaj!

„Labradory to takie piękne, mądre psy”. Często słyszymy takie uwagi. I zazwyczaj w pełni się z nimi zgadzamy. No dobrze, to zadajmy sobie pytanie, dlaczego, skoro są tak urocze i inteligentne, lądują na ulicy, w schroniskach, w budach, do których przytwierdzony jest gruby łańcuch? Bo ludzie są źli? Bo są głupi? Okrutni? A może po prostu obojętni?

Bella. Piękna, delikatna, spokojna labradorka, ofiara ludzkiej obojętności. Kiedyś miała dom, swoich ludzi. Miłość? Nie, to było po prostu przyzwyczajenie. Bo ktoś, kto kocha psa, nie odtrąca go. Nie pozbywa się. W zeszłym tygodniu pozbyłam się starej szafy, która i tak już się rozpadała. Oni pozbyli się Belli, bo … zestarzała się? A może znudziła? A może zaczęła chorować, a leczenie to problem i koszt?

Bella, labradorka do adopcji

Bella to labradorka z krwi i kości, z serca i duszy, której psy podobno nie mają. Uosobienie spokoju, opanowania i delikatności. Dostojna około dziesięcioletnia biszkoptowa sunia, której serce pęka z nadmiaru miłości. Póki co przelewa ją na swoją tymczasową Opiekunkę, ale jak każdy pies, pragnie znaleźć swój własny kąt i swojego ukochanego człowieka.

Bella jest schorowana. Jej największy problem zdrowotny dotyczy kręgosłupa, który przysparza suni wiele bólu. Wykonane niedawno badania wykazały podwyższone enzymy wątrobowe. Również próby trzustkowe nie wypadły najlepiej. Ogromne zaniedbanie stanu zdrowia suni widać także po stanie jej uszu i paluszków, które zaatakowała grzybica. Do tego dochodzi alergia, co oznacza konieczność podawania jej specjalistycznej karmy. W kiepskim stanie są również zęby, co w dużej mierze jest efektem złej diety.

Mimo tak wielu schorzeń i nieustającego bólu powodowanego przez kręgosłup, Bella pozostaje uśmiechniętą i spokojną sunieczką. Przede wszystkim pragnie kontaktu z człowiekiem. Uwielbia przytulać się do opiekuna i być głaskaną. Po prostu pragnie miłości i zainteresowania. Pragnie znaleźć swoje miejsce na ziemi, którego do tej pory nie miała. Prawdopodobnie nie miała nawet własnego posłania, bo choć obecnie może ułożyć się na wygodnym, miękkim materacu, wybiera twardą podłogę.

Jest bardzo grzeczna. Może zostawać sama w domu, nie niszczy ani nie brudzi. Lubi spacery, nawet te dłuższe, byle odbywały się w nieco wolniejszym tempie. Na smyczy nie ciągnie. Lubi jazdę samochodem. Jest bardzo cierpliwa, czego dowiodła podczas długich badań, również tych bardziej inwazyjnych, jak pobieranie krwi czy USG. Lubi psy i może zamieszkać w ich towarzystwie. Lubi również dzieci. Nie miała kontaktu z kotami, jednak jej osobowość pozwala domyślać się, że również miauczące futrzaki potraktowałaby jak przyjaciół.

Wady? Brak, po prostu, brak. Bella szuka spokojnego i odpowiedzialnego domu, świadomego jej potrzeb związanych z marnym stanem zdrowia. Bella wymaga leczenia i spokojnego trybu życia. Szuka Człowieka, a nie istoty zwanej ludzką. Taką już poznała. Czas dać Belli to, na co zasłużyła, a co nigdy dotąd nie było jej dane – miłość i troskę.

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
510957071 (Bernadetta), 573981988 (Kasia),
✉ adopcje@labradory.org[/dropshadow

Bella, labradorka do adopcji Bella, labradorka do adopcji Bella, labradorka do adopcji Bella, labradorka do adopcji Bella, labradorka do adopcji

1 thoughts on “Piękna, spokojna starsza labradorka szuka domu – nieaktualne”

  1. Sliczna dziewczyna. Czy bedzie jakas zbiorka na dame? Czy kochana czegos konkretnie potrzebuje? Dajcie znac. Jak cos to Rysiu na what’s appa prosze dane??Trzymaj sie kochana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *