Pumba, korpulentny labrador do adopcji

Pumba, labradorka do adopcji

Wolontariat Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie.

Pumba ? to biszkoptowy labrador, który przebywa od niedawna w schronisku. Jest już starszym 12 letnim pieskiem. Nie wiemy, dlaczego ktoś oddał dwunastoletniego psa do schroniska, ale to z pewnością dla starszego psa, który miał dom i swoich ludzi wielki wstrząs. W kojcu cichy i przygaszony, głównie leży i wpatruje się w dal przez schroniskowe kraty. Poza kojcem ożywią się i chętnie wychodzi na długie spacery.
Pumba jest przyjaznym, pozbawionym agresji w stosunku do ludzi psem, z przyjemnością przyjmuje głaski. Widać, że spacer i kontakt z ludźmi sprawiają mu ogromną radość. Na spacerze wita entuzjastycznie każdą napotkaną osobę.
Pumba potrafi chodzić na smyczy, ale na spacerze potrafi ciągnąć, możliwe, że to z powodu małej ilości spacerów w schronisku.
Pumba jest bardzo energicznym i żywiołowym psem, i potrafi przejść ładny kawałek pomimo swojej tuszy i swojego wieku.
Jak widać, ktoś zrobił Pumbie dużą krzywdę, przekarmiając psa, dlatego przyszły opiekun musi zadbać o to, by pies miał dużo ruchu i odpowiednią, niskokaloryczną karmę, wtedy z pewnością schudnie i będzie mógł cieszyć się życiem, jak na psa przystało.
Mamy nadzieję, że ktoś da Pumbie dom i pies przeżyje swoje ostatnie lata otoczony troską i miłością.

Kontakt – tel: 605 102 979

Źródło: Facebook

Ogłoszenie grzecznościowe.

Pumba, labradorka do adopcji Pumba, labradorka do adopcji Pumba, labradorka do adopcji Pumba, labradorka do adopcji Pumba, labradorka do adopcji Pumba, labradorka do adopcji

One thought on “Pumba, korpulentny labrador do adopcji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *