Starszy pan Maks w sytuacji patowej

Maks

Potrzebuje specjalnej pomocy. Jak pójdzie do schroniska to na pewno go uśpią.

Maks ma +/- 7-10lat, kiedyś ktoś go przyniósł wrzucił do kojca i na tym udział „właściciela” się skończył, hotelem zajmowały się różne osoby, psem nikt. U psa widać problemy z agresją, gdy podchodzi się do klatki warczy, następnym razem macha ogonem a za minutę znowu warczy, nie rzuca się na kraty itp tylko warczy. Z tego co udało mi się ustalić ktoś go kiedyś bił oraz pies kogoś pogryzł (nie było to dotkliwe pogryzienie). Jest na tyle posłuszny, że przy poleceniu „do budy” wraca bez większych problemów. Max nie jest nauczony chodzenia na smyczy, nie da się do niego podejść, nie można po pogłaskać od razu warczy albo ucieka i chowa się do budy. Na dodatek pies ma problemu z uchem oraz łysiejący placek na ogonie i tylnej części grzbietu, weterynarz odmawia interwencji, bo obawia się reakcji psa. Nie jest kastrowany. Ponoć jest zaszczepiony, ale ile w tym prawy.. sama nie wiem. Gdy opuszcza kojec biega z małym kundelkiem bez problemu, gdy jednak widzi większe psy też reaguje agresją, gdy podeszłam z moją suczką (mix amstaffa), to próbowałam atakować, gryzł kraty itp, innym razem kompletnie ją ignoruje i chowa się do budy..
Ja po wakacjach rezygnuje z wynajmu hotelu, psa nie mogę ze sobą zabrać, zostawić też nie bo nie będzie osoby,która mogła by go chociaż nakarmić i wypuścić. Zbliżają się wakacje, nie ukrywam że stanowi on zagrożenie, dzieciaki (goście hotelowi) biegają same sobie, pomimo wyraźnych próśb i zakazów, gdzie chcą i bez nadzoru. Będę wdzięczna za jakąś pomoc. Zdjęcia średnie, gdyż przy staniu pod klatką pies chowa się do budy.
Miejsce przebywania: Ińsko (godzinka drogi od Stargardu Szczecińskiego, godzina drogi od Kołobrzegu)
Kontakt: Dąbrówka Krawczyńska 721 838 803

Zachowanie psa jest irracjonalne. Nie ma co ukrywać to wyzwanie dla każdej organizacji pomocowej czy szkoleniowca – behawiorysty.

Ogłoszenie grzecznościowe.

Maks MaksMaks

2 thoughts on “Starszy pan Maks w sytuacji patowej”

  1. Biedny psiak. Nie dostał swojej szansy od życia. Może jakaś zbiórka „Szansa na Maksa”? – choćby na behawiorystę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *