ROCKY – czekoladowe labradorowe „ciacho” do schrupania i adopcji – nieaktualne

Rocky, labrador do adopcji

Wyadoptowany. W takich warunkach mieszkał… teraz czeka w ciepełku na adopcję.

Rocky – niespełna 3 letni czekoladowy, rosły labrador. Aż do poprzedniego tygodnia jeszcze życie go nie rozpieszczało. Pierwsi właścicieli oddali go, bo urodziło się dziecko i nie radzili sobie z opieką dorastającego szczeniaka i dziecka. Rocky trafił na krótko do innego domu, ale nowy opiekun nie zdawał sobie sprawy, ze pies potrzebuje spacerów i opieki. Wiec trafił znów do pierwszych właścicieli, a ci oddali go do osoby, która trzymała psa w skandalicznych, wręcz urągających warunkach w komórce, bez dostępu do światła, a potem uwiązano go na krótkim łańcuchu…

Rocky, labrador do adopcji

Dopiero dobre, bardzo pro psie serducho w osobie pani Magdy dowiedziało się o losie psa i wymogło na jego opiekunie oddanie psa do adopcji. I tak Rocky trafił do naszego DT. Już teraz po kilku dniach jego pobytu w DT można powiedzieć, ze labek jest psem grzecznym, w domu nie łobuzuje, nie skacze na ludzi, słucha. Wpatrzony w człowieka jak w obraz, podąża za nim krok w krok. Oczywiście, jak każdy młody, z mentalnością dziecka pies uwielbia wszelkie zabawy, szczególnie szarpak, uczy się regularności spacerów, grzecznie czeka na przygotowanie go do wyjścia. Na spacerach niestety ciągnie na smyczy, ale powolutku się to zmienia, po prostu był szarpiącym się na łańcuchu psem, odciętym od bodźców zewnętrznych i teraz na spacerach wszelkie zapachy są dla niego mega ważne i jest na nich skoncentrowany. Umie pięknie aportować, zna już podstawowe komendy, chętnie się uczy, za smaczka zrobi prawie wszystko. Wymaga jeszcze pracy i szlifu, ale jest bardzo pojętnym i inteligentnym psem W domu zachowuje czystość, rozumie już regularność spacerów i załatwianie na nich swych potrzeb. Na razie, nie przyzwyczajony przez całe swoje życie do regularności posiłków (jak w ogóle je dostawał) próbuje penetrować mieszkanie za jedzeniem, wiec pozostawanie jedzenia na kuchennym blacie lub na stole jest niewskazane. Broni zasobów przed innymi psami, człowiekowi pozwala odebrać wszystko.

Rocky został odrobaczony, ma zrobione podstawowe badania lekarskie, jest zdrowy. W przyszłym tygodniu szczepienia. Obecnie mieszka w woj. mazowieckim.

Dziękujemy Pani Magdzie za pomoc w zabezpieczeniu Rockiego, Łukaszowi za transport i bezpieczne dowiezienie do DT.

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
573981988 (Kasia), 510957071 (Bernadetta)
✉ adopcje@labradory.org

Rocky, labrador do adopcji Rocky, labrador do adopcji Rocky, labrador do adopcji Rocky, labrador do adopcji

6 thoughts on “ROCKY – czekoladowe labradorowe „ciacho” do schrupania i adopcji – nieaktualne”

  1. Po obejrzeniu zdjęć rozumiem, że piesek dobrze reaguje na dzieci. Czy poza problemem z jedzeniem przy innych psach ,reaguje dobrze na inne psy .

  2. Zawsze miałam 2 psy.Obecnie mam jednego 4 latka starszy odszedł pól roku temu i czas uzupełnić stadko. Są psy i labradory i ja tak myślę więc jeśli chcecie zaufać komuś doświadczonemu w tej rasie
    chętnie go otoczymy miłością i damy dom z ogrodem.Ala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *