Misiek, ok 8-letni słodki i bezproblemowy labrador do adopcji

Misiek, labrador do adopcji

Kto da mu szansę na miłość, radość i wolność u boku kochanego człowieka.

Puzon vel Misiek szuka domu. 16 stycznia to najważniejsza data w życiu Miśka., właściwie to mogła być data jego śmierci, ale dzięki dobrym ludziom była to data jego szansy na życie. Misiek, wycieńczony, głodny, odwodniony, zrezygnowany, nie reagujący na trąbiące auta szedł drogą, Było mu już chyba wszystko jedno czy przejedzie go auto, czy umrze w rowie. Resztką sił szedł przed siebie, nie rozglądał się na boki, nie szukał już pomocy, człowiek go zawiódł i nie spodziewał się z jego strony niczego dobrego. Misiek prawdopodobnie szukał już drogi do lepszego świata bez bólu i cierpienia, magicznego przejścia za Tęczowy Most. Kierowcy litościwie go omijali, przecież nikt go nie potrącił, nie zabił. Zatrzymać się i co? Jak pomóc dużemu, chudemu, kulejącemu psu? Przecież to tylko problem. Na szczęście dla Miśka zauważyli go dobrzy ludzie. To Wojtek i Maja 16 stycznia zatrzymali się na drodze, zapakowali wielkiego, przerażonego, brudnego psa do auta i zabrali go do domu. Misiek był tak słabiutki, że nie był w stanie ustać na łapkach. Po wizycie u weta okazało się, że piesek jest zagłodzony, odwodniony, niesamowicie zapchlony, z ogromną biegunką. Misiek został odkarmiony, podleczony, odrobaczony i zaszczepiony. Wyniki krwi są dobre, wiek został oceniony na ok 8 lat. Historia Miśka, tak jak wielu innych psów do adopcji nie jest znana. Po śladach na szyi i słabszych tylnych łapkach możemy się domyśleć, że Misiek większość swojego życia spędził na łańcuchu.

Dotychczasowe życie Miśka być może odbiło się na jego kondycji fizycznej, ale w żaden sposób nie wpłynęło na jego bezgraniczną miłość do człowieka. Misiek to bardzo grzeczny i spokojny pies. Dużą część dnia przesypia, najczęściej w pobliżu człowieka, toleruje inne psy i koty, wręcz unika jakiejkolwiek konfrontacji. Misiek ożywia się w kuchni, otwierana lodówka, stukot garnków i talerzy przypomina mu, że jest przedstawicielem rasy żebradorskiej, próbuje podskakiwać, merda ogonkiem, na pyszczku pojawia się usmiech. Misiek nie jest psem młodym, a więc maratony, bieganie i długie spacery nie są jego ulubionym zajęciem. Oczy Mśka są już zamglone, ale w ogóle nie przeszkadza mu to w codziennym funkcjonowaniu. Misiek z powodzeniem wchodzi po schodach, ale widać że łapki nie są pierwszej młodości, a i życie na łańcuchu zrobiło swoje. Misiek uwielbia podejść, położyć łeb na kolanach i tkwić tak w bezruchu. W tym jego geście jest taki spokój, miłość i bezgraniczne zaufanie do człowieka. W Misiu jest taki stoicki spokój, pokora, jakby czuł, że był już u bram TM, jednak został zawrócony, bo to jeszcze nie jego czas, Jeszcze czas na miłość, radość i wolność u boku kochanego człowieka. Misiek ma świadomość, że jego post nie spowoduje zapchania skrzynki mailowej labradory.org ankietami. Wie, że nie jest już ślicznym, młodym rozbrykanym labkiem ale głęboko wierzy, że jego adopcja będzie przemyślana, dojrzała i taka prawdziwa.

Oprac. Barbara Pacak

Obecnie Misiek mieszka w województwie opolskim.

Zapraszamy na film:

Poprzedni wpis:
Puzon, 8-letni przystojny labrador do adopcji

OSOBY zainteresowane adopcją prosimy o wypełnienie zgłoszenia.

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
510957071 (Bernadetta), 573981988 (Kasia),
✉ adopcje@labradory.org

Misiek, labrador do adopcji Misiek, labrador do adopcji Misiek, labrador do adopcji Misiek, labrador do adopcji Misiek, labrador do adopcji

5 thoughts on “Misiek, ok 8-letni słodki i bezproblemowy labrador do adopcji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *