NILO – 4 letni labrador z ogromem serca spragnionego za człowiekiem szuka nowego domku – nieaktualne

Nilo labrador do adopcji

Wyadoptowany. Szukamy dla Nilo domu, najchętniej z ogrodem, gdzie opiekunowie poświęcą mu dużo czasu.

Nilo – to 4 letni prześliczny, czekoladowy labek o mocnej sylwetce i ogromie serca dla człowieka. W sumie bardzo zrównoważony, spokojny i grzeczny pies.

Ale jest to labek, który musi się nauczyć relacji z człowiekiem. Pies był dotychczas pozostawiony samemu sobie, nie zna zabaw z piłeczką, szarpakiem lub innymi zabawkami. Mieszkał w kojcu, czasami z niego wypuszczany, nie umiał chodzić na smyczy, nie znał spacerów, nie budował również relacji z innymi psami. Nilo miał tak znikomy kontakt z człowiekiem, że nauczył się, że on nie jest da niego.

Ale obecnie po pobycie w hoteliku i pracy z behawiorystą Magdą to całkiem inny pies, odmieniec. Nie nauczony dotychczas kontaktu z człowiekiem chce za wszelką cenę to nadrobić, szuka kontaktu, wpatrzony jest w człowieka, pragnie być w jego pobliżu. To bardzo inteligentny, chętny do pracy labek (szczególnie jeśli w nagrodę dostanie smaczek).

Przed Nilo i jego przyszłymi opiekunami jeszcze będzie sporo pracy nad budowaniem wspólnych relacji, ale cierpliwość, poczucie przynależności do człowieka zdziałają na pewno cuda, bo labek chętnie współpracuje i uczy się.

Szukamy dla Nilo domu, najchętniej z ogrodem i opiekunów, którzy poświecą labkowi czas na zbudowanie relacji pies – człowiek, bez psów samców (bo Nilo jeszcze musi się nauczyć obcowania z innymi psami). Czekolabek szczeka na samce, ale nie wykazuje żadnej agresji tylko zdaniem opiekunki – behawiorystki to zachowanie wynika raczej z rozładowania frustracji i jest absolutnie do naprawienia poprzez przekierowanie jego uwagi. Są to typowe zachowania psów pozostawionych samym sobie.

Z suczkami zgadza się świetnie, może z sunią zamieszkać, tylko przy karmieniu trzeba uważać, bo Nilo broni zasobów w stosunku do innych psów, także, gdyby zamieszkał z sunią, psy musza być karmione oddzielnie. Stosunek do kotów nieznany.

Nilo chce uczestniczyć w codziennym życiu rodziny, być jej przyjacielem, może zamieszkać w rodzinie z dziećmi, ale powyżej 10 lat.

Pies zachowuje czystość, sygnalizuje potrzebę wyjścia.
Nilo jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.

Przebywa w woj. pomorskim

oprac. B. Wojtasik

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
510957071 (Bernadetta), 573981988 (Kasia),
✉ adopcje@labradory.org

Nilo labrador do adopcji Nilo labrador do adopcji Nilo labrador do adopcji Nilo labrador do adopcji Nilo labrador do adopcji Nilo labrador do adopcji Nilo labrador do adopcji Nilo labrador do adopcji Nilo labrador do adopcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *