Zapomniana przez świat Nela – apel o dom tymczasowy

Labradorka Nela

Pilnie potrzebny dom tymczasowy.

Wczoraj pod nasze skrzydła trafiło kolejne psie nieszczęście – biszkoptowa staruszka Nela, która jeszcze w lipcu, gdy trafiła do schroniska, cierpiała niewypowiedziane męki z powodu ropomacicza i larw, które zalęgły się jej pod skórą i zjadały ją żywcem.

W schronisku Nela mieszkała bezproblemowo w biurze w otoczeniu innych psów. Spokojnie zniosła też transport w towarzystwie labradora Brutusa. W domu tymczasowym natomiast zupełnie nie dogaduje się z psem rezydentem, starszym mieszańcem. Co teraz stanie się z Nelą? Sunia nadal potrzebuje leczenia, bardzo cierpi z powodu choroby stawów. Dziś odbędzie wizytę u weterynarza i zapewne dostanie lekarstwa, które przyniosą jej ulgę. Ale co dalej? Nela jest psim seniorem, ale jak pokazuje przykład innego naszego podopiecznego – Mieszka, taki pies otoczony miłością i właściwą opiekę, może przeżyć niezwykłą metamorfozę. Szukamy domu z jak najmniejszą ilością schodów, gdyż sunia duże problemy z chodzeniem.

Dowieziemy sunię w każde miejsce w Polsce. Błagamy o pomoc. Ta sunia potrzebuje opieki i domowego ciepła, nie może dłużej tak cierpieć.

Uaktualnienie: stawy suni są w fatalnym stanie. Weterynarz stwierdził, że jedynie środki przeciwzapalne i przeciwbólowe mogą tu pomóc. Stan stawów spowodowany jest odwapnieniem organizmu poprzez ciągłe porody.

Dom tymczasowy – Po tych kilku godzinach mogę napisać o Neli: 
Kochana cudowna, przytulaśna, łaknąca kontaktu z człowiekiem labradorka, apetyt ma iście labradorzy, łasa na przysmaczki,domaga się głasków. Wizyta u weta przebiegła bezproblemowo, sunia jest grzeczna, poddaje się bez sprzeciwu badaniom, zastrzykom.Jedyny minus to transport z domu do weta i dojście do kliniki i powrót z niej. Nela ma problem z chodzeniem i wchodzeniem do samochodu. Transportuję Nelę w jej legowisku w  bagażniku,tak jak mojego psa. Tylko on tam wskoczy a ją trzeba włożyć.A sadełko ma wyhodowane że hohho. Trzeba pomyśleć o diecie.Niestety dalej nie dogaduje się z moim pieskiem.
Pozdrawiam

Poprzednie wpisy o suni:
Zapomniana przez świat
 Labradorka w złym stanie

Kontakt:
608391927 (Ryszard),  
adopcje@labradory.org

Labradorka Nela Labradorka Nela Labradorka Nela

One thought on “Zapomniana przez świat Nela – apel o dom tymczasowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *