Lord, czteroletni labrador do adopcji

Lord, labrador do adopcji

Schronisko w Krakowie.

LORD P 78/03/17
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2014 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
RASA: LABRADOR MIX
KASTRACJA: TAK

Lord to młody, około 4 letni pies w typie labradora. Po raz pierwszy trafił do schroniska znaleziony i nikt po niego się nie zgłosił. Od tego czasu dwukrotnie wrócił już z adopcji z powodu agresji. W schronisku nie wykazuje zachowań agresywnych w stosunku do człowieka, jednak potrafi być nieco charakterny i dlatego powinien trafić do osoby doświadczonej i konsekwentnej.

Jest bardzo żywiołowy i pełen energii. Chętnie współpracuje z człowiekiem, umie podstawowe komendy i zapewne bez trudu nauczy się kolejnych.

Ładnie chodzi na smyczy, czasami jednak może pociągnąć gdy coś go bardzo zainteresuje. Zdarza się mu wyrywać do mijanych psów. Niestety miał spore braki w socjalizacji i nie wie jak powinien zachowywać się względem czworonogów. Na widok innego psa nakręca się, ciągnie w jego stronę i szczeka co nie jest dobrze odbierane przez drugiego psa. Jeśli jednak pies zignoruje jego początkowe zaczepki Lord po kilku minutach uspokaja się i można z nim podejść do drugiego psa w celu zapoznania i zazwyczaj potem zachowuje się już prawidłowo. Powoli jego zachowanie wzgledem innych psów jest coraz lepsze, ma kilku spacerowych kompanów, z którymi bardzo dobrze się dogaduje. Mimo to, w domu powinien byc raczej jedynym psem.

Jeśli miałby trafić do domu z dziećmi, powinny być one starsze, kilkunastoletnie, ponieważ Lord wciąż potrzebuje wychowania. Obecnie, gdy czegoś chce lub bardzo się ekscytuje, często skacze na człowieka nie przejmując się swoimi gabarytami a także zdarza mu się dość mocno podgryzać, dlatego mniejszym dzieciom mógłby zrobić krzywdę.

Przyszły właściciel będzie musiał zapewnić Lordowi odpowiednią dawkę ruchu, a także nastawić się na pracę z psem by wyeliminować niechciane zachowania.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 503 757 874

Źródło: www.adoptujpsiaka.pl

Ogłoszenie grzecznościowe.

Lord, labrador do adopcji Lord, labrador do adopcjiLord, labrador do adopcjiLord, labrador do adopcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *