Labradorka Iris – cud miód dziewczyna poszukuje kochającego domu – nieaktualne

Iris, labradorka do adopcji

Wyadoptowana. Natura czasem płata figle, o czym Iris niestety doskonale wie…

Czy wiecie, że w mitologii greckiej Iris była boginią? Uosobieniem tęczy i posłanką samego Zeusa i jego żony Hery? Była niezwykłej urody i potrafiła niesłychanie szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce. Grecy nazywali ją nawet „złotopiórą” bądź „złotoskrzydłą”.

            Nasza dzisiejsza bohaterka, choć  bliżej jej do czekolady Milki niż uskrzydlonej blond lolitki, również jest niekwestionowanym uosobieniem piękna i wdzięku, mądrości i słodyczy. Jednym słowem – oto Iris, cud miód labradorka.

Nasza bohaterka jest bardzo grzeczną, pojętną, radosną, ułożoną i jak na swój wiek nad wyraz spokojną labradorką. Ma bowiem dopiero półtora roku.

Iris jest kochającą ludzi i zwierzęta labradorką, choć obecnie swoich uczuć nie manifestuje już tak spontanicznie i soczyście jak niegdyś. Jednak, gdy spotka na swej drodze potencjalnego towarzysza zabaw, tak łatwo mu nie odpuści. Również każdy zbiornik wodny choćby wielkości kałuży i o wątpliwym zabarwieniu traktuje jak ekskluzywne spa. Na szczęście przyjemność sprawiają jej również kąpiele w czystej domowej wannie. Sunia jest także wielką fanką przejażdżek samochodowych i … odkurzacza. W jej zachowaniu nie ma cienia agresji. Nawet tak kontrowersyjna postać jak weterynarz nie wywołuje w niej negatywnych uczuć, a prawda jest taka, że spotkań z nim ma za sobą całkiem sporo. I tu dochodzimy do sedna problemu. Sunia urodziła się z niespotykaną wadą układu moczowego. Otóż moczowody nie biegły do pęcherza, lecz do pochwy i tu zbierał się mocz. Iris przeszła dwie operacje (pierwsza nie przyniosła bowiem oczekiwanego efektu), w wyniku których moczowody zostały „podłączone” do pęcherza. Dzięki tym zabiegom układ moczowy działa już w zasadzie prawidłowo. ‘W zasadzie’, ponieważ w związku z tym, że pęcherz w gruncie rzeczy pracuje dopiero od nie dawna, Iris delikatnie popuszcza. Bidulka jest na tyle mądra, iż wyczuwa, że robi coś niefajnego, ale nie jest w stanie w pełni nad tym zapanować. Zdaniem lekarza z czasem sytuacja powinna ulec poprawie, a więc wpadek będzie coraz mniej.

Trzeba podkreślić jeszcze jedną kwestię. Otóż równocześnie z operacją przewodów moczowych Iris przeszła zabieg sterylizacji, a ten, jak wiedzą niektórzy właściciele suczek, może skutkować tym, że przez jakiś czas mocz co nieco „ucieka”.

Sunia jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na swój wspaniały labkowy charakter, ale przede wszystkim ze względu na wyjątkową słabość. Przyszli opiekunowie muszą mieć świadomość ewentualnych ‘wpadek’ Iris, konieczności podawania jej leku (na szczęście tylko jednego) oraz kąpania nieco częściej niż zdrowego psa.

Szukamy dla suni spokojnych, cierpliwych oraz wyrozumiałych i kochających opiekunów. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby labradorka zamieszkała w domu z choćby malutkim ogródkiem, do którego miałaby stały dostęp. Sunia może dzielić dom z innymi futrzakami niezależnie od tego, czy szczekają czy miauczą. Obecnie żyje w kocim towarzystwie i wcale nie narzeka.

Zdajemy sobie sprawę, że Iris jest prześliczną psią dziewczynką i może wzbudzić duże zainteresowanie, prosimy jednak o przemyślane decyzje odnośnie jej adopcji.

Oprac. R. Kamińska

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
573981988 (Kasia), 510957071 (Bernadetta)
✉ adopcje@labradory.org

Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji Iris, labradorka do adopcji

6 thoughts on “Labradorka Iris – cud miód dziewczyna poszukuje kochającego domu – nieaktualne”

  1. Witam, W jakiej miejscowości przebywa piesek?Jestem zainteresowana, mieszkam w domku z ogrodem na Śląsku, proszę o informację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *