Staruszek Fido – wieści z nowego domku

Labrador Fido

Zawsze jak zobaczy kałużę to stara się przejść przez sam środek.

Pan Grzegorz, nowy opiekun seniora Fido napisał:

Fido na moje oko nie przejawiał jakiegoś większego stresu od samego początku. Szuka kontaktu ze wszystkimi. Kładzie się na drzemki zawsze w pobliżu kogoś. Jest bardzo towarzyski i rzeczywiście uwielbia jak się głaszcze i drapie. Nie mamy z nim na razie żadnych problemów. Żywa maskotka. Jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć czy będzie chciał pływać , ale widać, że wodę i błoto lubi. Zawsze jak zobaczy kałużę to stara się przejść przez sam środek. Jak widać na jednym zdjęciu 🙂  Później musieliśmy go umyć delikatnie na podwórku. Nie widać było, żeby się tym stresował.

Chodzi na smyczy super, ale bez smyczy także. Ktoś go musiał tego nauczyć. Idzie nie przypięty w taki sam sposób jak by był na smyczy. Problemem na razie są kleszcze. Po spacerze znajduję od kilku do kilkunastu. Zamówiłem dodatkowo obrożę Foresto, bo prawdopodobnie bardzo skuteczna. Mam nadzieję, że będzie działać. Dietę trzymamy, w czym nam Fido pomaga bo nie żebrze, tylko patrzy takim wzrokiem na jedzącego, że serce się kraje.

Chodzi coraz sprawniej i mam nadzieję, że waga mu spada. Na razie nie mam możliwości zważenia. Ale to dopiero kilka dni więc nie ma się co spodziewać nie wiadomo jakiego spadku. Fido generalnie jest u nas dopiero kilka dni ale wkradł się w łaski u wszystkich. Nie da się go nie lubić.

Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc i troskę.
Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz

A my Labradory.org dziękujemy za cudowny dom dla Fido.
Dziękujemy domowi tymczasowemu i całej Rodzinie Magdy R. za przyjęcie pod swój gościnny i zwierzoluby dach naszego Fido, za wspaniałą jego pielęgnacje i kompleksowe przygotowanie do adopcji.

Przy każdej adopcji, kiedy nasz często skrzywdzony podopieczny znajduje dom i swoje miejsce na ziemi, nasze serca przepełnione są radością, że się znów udało. Ale kiedy udaje się znaleźć domek dla seniora labradora, gdzie spędzi on ostatnie lata swojego życia w bezpieczeństwie, miłości, z opieką i ręką głaszczącą siwy pyszczek to nasza radość jest przeogromna.
Bo seniory labradory kochają bezwzględnie, potrafią wspaniale dostosować się do nowych warunków, jeśli dostają tylko szansę. Przywiązanie i miłość, jaka obdarzą nas starsze psy, są wyjątkowe.

Poprzedni wpis:
FIDO – 11 letni przeuroczy biszkopt do przytulania i kochania – nieaktualne

Labrador Fido Labrador Fido Labrador Fido Labrador Fido Labrador Fido Labrador Fido

2 thoughts on “Staruszek Fido – wieści z nowego domku”

  1. Panie Grzegorzu wielkie brawa za adopcje. Adoptowac starszaka nie jest latwo ale takie psy sa przekochane i odwdzieczaja sie za milosc najpiekniej jak potrafia. Zycze Fado jak najwiecej chwil z nowa rodzina. Pozdrawiam Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *