Cecylia, labradorka która myśli, że jest psem obronnym :-)

Labradorka Cecylia

Cecylia i Wartek.

Dzień dobry.
W pierwszej kolejności chciałam Państwu serdecznie podziękować za możliwość adopcji tak cudownego psa jakim jest Cecylia. Jest to pies absolutnie wyjątkowy. Po kilku tygodniach, które już u nas spędziła nie wyobrażamy sobie bez Niej życia.

Po kilku spacerach zrozumiała jakie są zasady, nie ciągnie już na smyczy a kiedy chodzi luzem trzyma się blisko, jeśli zdarzy jej się odejść za daleko, rozgląda się za nami i od razu pędzi w nasza stronę. Uwielbia spacery po lasach i łąkach, przebywanie na naszej działce i leżenie pod drzewkiem :-). Świetnie pływa – woda to jej żywioł :-). W domu przesypia większość czasu na kanapie lub podłodze kiedy jej gorąco. Ma ogromny apetyt i bardzo dużo pije, rozchlapując wodę po całej kuchni 🙂 chętnie jeździ samochodem, całą drogę leży. Jest dość stanowcza i „nie daje sobie w kaszę dmuchać” 🙂

Ma bardzo mocne poczucie, że musi nas bronić. Na jednym ze spacerów, jakiś pijany mężczyzna zaczepił nas to Cecylia stanęła między nami a nim i zaczęła głośno szczekać odstraszając obcego. Byliśmy w szoku. Szczeka kiedy robi się hałas na klatce schodowej, ale pracujemy nad tym.

Jeśli chodzi o jej stan zdrowia, to odebraliśmy wyniki krwi i moczu, krew w porządku, jednak po badaniu moczu okazało się że ma zapalenie pęcherza, zakończyliśmy właśnie leczenie antybiotykiem, wszystko jest już dobrze. Otrzymaliśmy już historie jej leczenia od byłego właściciela, na podstawie której nasz Weterynarz zaleca wykonanie badań USG w kierunku ropomacicza oraz ewentualnej sterylizacji. Dodatkowo rentgen kręgosłupa i tylnych łap (w karcie, którą otrzymaliśmy jest informacja „koszmarne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa”). Zależy nam na pełnej diagnostyce tego aspektu, ponieważ Cecylia ma bardzo dużo energii, na spacerach jest cały czas w ruchu, codziennie spędzamy w ten sposób kilka godzin i nie chcielibyśmy jej przeforsować a tym samym zaszkodzić. Trzymamy rękę na pulsie.

Poprzedni wpis:
Cecylia dostojna labradorka do adopcji

Labradorka CecyliaLabradorka Cecylia Labradorka Cecylia Labradorka Cecylia Labradorka Cecylia Labradorka Cecylia

1 thoughts on “Cecylia, labradorka która myśli, że jest psem obronnym :-)”

  1. Mój też tak o sobie myślał. Czasem bez powodu jezyl się i warczal na facetów patrzacych spode łba. Labrador bojowy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *