Caro, mix labradora do adopcji – nieaktualne

Caro, mix labrador do adopcji

Wyadoptowany. Fundacja poMOC dla zwierząt.

CARO
MIESZANIEC LABRADORA
WYKASTROWANY
WIEK: 05/2021
WIELKOŚĆ: DUŻA
WAGA: OK. 27 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 10 LAT

Caro został odebrany interwencyjnie. Policja i inspektorzy znaleźli go w piwnicy pewnego domu, był przetrzymywany w małej klatce kennelowej. Właściciel domu stwierdził, że psa znalazł kilka dni temu, jednak udało nam się ustalić, że pies był jego własnością. Caro w dniu przyjęcia był zaniedbany, wychudzony i wystraszony. Dopiero w schronisku doszedł do siebie, przytył i odzyskał pewność siebie.

Caro to typowy labrador, ma łagodne usposobienie, jest wesoły, energiczny i zawsze chętny do wszelakich aktywności. Lubi ludzi i z chęcią spędza z nimi czas. Ze względu na młody wiek wymaga ułożenia. Jest bystry, szybko się uczy, jest łakomczuchem, a za psie przysmaki zrobi wszystko. Nadaje się do domu z dziećmi, ale nico starszymi. Ze względu na swoją przeszłość wymaga opiekuna nieco bardziej doświadczonego, który potrafi jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną.

Powinien trafić do aktywnej rodziny, która zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu. Uwielbia długie spacery z wolontariuszami. Idealnie odnajdzie się wśród ludzi, którzy lubią długie piesze wycieczki, bieganie lub chodzenie po górach. Ma sporo siły i potrafi pociągnąć, więc na pewno trzeba wypracować chodzenie na smyczy. Nie każdy będzie w stanie go utrzymać.

Z naszych obserwacji wynika, że Caro nie był dostatecznie socjalizowany, dlatego należy popracować nad jego kontaktami z innymi czworonogami. W nowym domu może ewentualnie zamieszkać z suczką po uprzednim zapoznaniu.

Caro to mądry psiak o łagodnym i przyjaznym usposobieniu. Powinien trafić do rodziny aktywnej. Do nowego domu z pewnością wniesie sporo pozytywnej energii.

Psiak mieszka w schronisku na Śląsku. Obowiązuje wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Chcesz adoptować Caro? Napisz do nas: pomoc@dla-zwierzat.pl.
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567

Źródło: Facebook

Ogłoszenie grzecznościowe.

Caro, mix labrador do adopcji Caro, mix labrador do adopcji Caro, mix labrador do adopcji Caro, mix labrador do adopcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *