Bella, ok. 7/8 letnia sunia do adopcji

Bella do adopcji

Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Gdańsk – Kokoszki.

Bella to wyjątkowa, wrażliwa i czuła sunia. Dużo w niej z labradora, mentalnie i fizycznie, choć jest mniejsza niż suczki w typie rasy. Widać, że nie rozumie tego, co się wydarzyło. W listopadzie br. została oddana do schroniska, bo sytuacja życiowa jej opiekunki zmieniła się. Bella była przerażona. W schronisku jest nieszczęśliwa, bardzo potrzebuje domu, takiego już za zawsze. Bella trafiła do schroniska Promyk 10 listopada br. Suczka bardzo źle zniosła tę nagłą zmianę. Przez pierwsze dni nie jadła, piszczała, była przerażona. W Promyku otoczono ją szczególną opieką. Stopniowo Bella oswajała się z nowym miejscem, odkrywając każdego dnia mały kawałek siebie i pokazując, jaka jest wyjątkowa i czuła. Sunia jest w typie labradora – wizualnie i mentalnie. Jej przyprószony siwizną pyszczek bardzo przypomina psa tej rasy, jednak Bella jest sporo mniejsza. Waży 20 kilogramów i bez wątpienia powinna schudnąć. Wskazana jest też dokładna diagnostyka suni. Wyłysienia, które ma na ciele mogą wskazywać na problemy z tarczycą. Wiek suczki szacuje się na 7 – 8 lat. Wiele psów czekających na adopcję, potrzebuje czasu, by zaufać nowo poznanej osobie. Bella nie należy do tej grupy. Być może właśnie z racji tego, że wśród jej przodków z wielkim prawdopodobieństwem znalazł się labrador, Bella lgnie do każdego człowieka, który okaże jej zainteresowanie. Łaknie dotyku, uwielbia się przytulać, szybko się przywiązuje. W spojrzeniu i zachowaniu tego psa widać prosty komunikat – ona chce kochać i być kochaną.

„Na mnie największe wrażenie ona zrobiła nie w boksie, nie na spacerze, ale podczas sesji zdjęciowej, która ma ją promować i to były też zdjęcia przygotowywane do programu. Przyszła, położyła się obok mnie, przytuliła się do mnie. To mnie rozwaliło.” – powiedział Grzegorz Zaleski ze schroniska Promyk. Jak podkreślał „Bella to złoty pies i bez wątpienia warto dać jej szansę.”

Pracownicy schroniska zazwyczaj są ostrożni w opiniowaniu zwierząt. W przypadku Belli Grzegorz zaznaczał, że wszystko wskazuje na to, że doskonale nadaje się do domu z małymi dziećmi czy innymi zwierzętami bo Bella jest chodzącą miłością. Nie ma w niej cienia agresji. Dodatkowym atutem tej uroczej suni jest fakt, że jest grzeczna na spacerach i ładnie chodzi na smyczy.
Kontakt: Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Gdańsk – Kokoszki, ul. Przyrodników 14. Tel: 58 522 37 80 i 601 824 015

Ogłoszenie grzecznościowe.

Bella do adopcji Bella do adopcji Bella do adopcjiBella do adopcji

2 thoughts on “Bella, ok. 7/8 letnia sunia do adopcji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *