Baron – cudowny senior w schronisku w Dłużynie Górnej

Baron, labrador do adopcji

Prosimy, udostępniajcie licznie Barona!

 Stary i duży – tym razem w schronisku DG – czeka na swoją szansę to nowe „dziecko specjalnej troski” – BARON. Niestety nie znamy wieku Barona, jednak jest to na pewno 10 +. Właściciel jest znany schronisku, ale nie reaguje on ani na telefony ani na wizyty pracowników schroniska. Widocznie nie chce mieć nic wspólnego ze starym psem i albo pozbył się Barona albo pozwolił Mu po prostu „uciec”. I tak trafił ten duży i serdeczny samiec do schroniska. Widok tego starego psa rozdziera serce i tym bardziej jest smutne to, że w tak sędziwym wieku musi tak żyć. Kto zabiera Barona na spacer, ten szybko spostrzega, że starszy pan ma mało sił. Wszystko odbywa się powoli i ociężale. W Jego płucach „gwiżdże” po krótkim czasie. Kości są słabe, siły zanikają i widać, że ma nadwagę. Spacerem staje się małe okrążenie i to w pełni wystarcza Baronowi. W kojcu czeka na Niego tylko zimny beton pod nogami i buda z odrobina słomy. Zewsząd ciągnie zimno i wdziera się w Jego kości.

Starszy pan powinien żyć w cieple i mieć miękkie posłanko. Baron może tylko o tym pomarzyć! Jego charakter jest bajeczny. Dogaduje się z innymi psami, jest wierny, spokojny, opanowany i potrzebuje miłości. Baron nie wymaga wiele od swoich przyszłych nowych opiekunów, tylko miłości! Nie potrzebuje już długich spacerów. W zupełności wystarczy ogród. Minął czas zabaw. Teraz piesek pragnie tylko głaskania, przytulania i chciałby przesypiać dzień w promieniach słońca.

Serce boli, kiedy widzimy tak bardzo smutnego Barona i wyobrażamy sobie, że mógłby umrzeć w schronisku. Czy czyta i ogląda ten post miłośnik mieszańców labradorów, który ofiarowałby starszemu panu jeszcze parę miesięcy/lat w swoim Domu??? Prosimy, udostępniajcie licznie album Barona! Adres schroniska: Schronisko dla Zwierząt Małych Dłużyna Górna 1F, 59-930 Pieńsk Zapraszamy do odwiedzin schroniska, codziennie od godz. 11.00 do 17.00, tel. 75 7780412

Źródło: Facebook

Ogłoszenie grzecznościowe.

Baron, labrador do adopcji Baron, labrador do adopcji Baron, labrador do adopcji Baron, labrador do adopcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *