Aleks – cudowny pies, któremu życie zawaliło się w jednej chwili – nieaktualne

Aleks, labrador do adopcji

Wyadoptowany. Biszkoptowy labrador, który przez 8 lat podążał krok w krok za swoim panem, wiernie mu towarzysząc.  Zawsze wierny i oddany. Nagle stracił wszystko. Przegrał nierówną walkę ze słabością swojego pana do alkoholu…

Historia Aleksa jest smutna… Przez kilka lat było dobrze – właściciel dbał o psa, chodził z nim na spacery, były zabawy z innymi psami, rzucanie piłeczki, wizyty u lekarza. To było dawno, ale Aleks dobrze to pamięta i bardzo tęskni za takim życiem.

W ostatnich latach wszystko się zmieniło. Spacery stawały się rzadsze i krótsze.. Wyjście z domu zależało od tego, czy pan był w stanie, czy mu się chciało, czy pamiętał. A pamiętał niestety coraz mniej… Aż wreszcie całkiem zapomniał i pies został w mroźną styczniową noc sam  – tuż przy zbiegu dwóch ruchliwych ulic.  Znaleziony rano przez przechodzącą Osobę – przerażony, zmarznięty pies trafił   do schroniska, w którym na szczęście spędził tylko jedną noc. Dzięki pomocy sąsiedzkiej – Aleks został ze schroniska odebrany.

Stan, w jakim jest obecnie były już właściciel Aleksa – absolutnie uniemożliwia jakąkolwiek opiekę nad psem. Pies nie mógł zostać w tym domu dłużej. W starciu z takim przeciwnikiem jak alkohol – Aleks definitywnie przegrał. Szczęściem w tym Aleksowym nieszczęściu jest to, że właściciel –  w chwili pełnej świadomości – zgodził się zrzec praw do psa. Aleks trafił pod skrzydła Fundacji Viva, znajduje się obecnie w Domu Tymczasowym.

Aleks (w Domu Tymczasowym nazywany też Olusiem) – to cudowny, bardzo przyjazny i kochający wszystkich ludzi i wiecznie uśmiechnięty labrador. Jest potężny – ma  nadwagę, którą musi zgubić. On nie zaznał w życiu głodu – był jednak karmiony w c nieodpowiedni sposób. Aleks jest przykładem psa niezwykle pozytywnego, kochającego cały świat – dorosłych, dzieci, psy – duże i te całkiem malutkie. Nie znamy jednak niestety jego stosunku do kotów.  Uwielbia być w centrum uwagi – chce być głaskany, przytulany, chce być jak najbliżej człowieka. Aleks podstawowe komendy, zachowuje czystość, chodzi ładnie na smyczy. Zostaje w domu, nie niszczy. Ze względu na nadwagę – nie jest psem zbyt aktywnym. Zdrowotnie Aleks nie ma większych problemów poza nadwagą, którą w sposób planowy i rozsądny należy zniwelować. Pod skórą w kilku miejscach ma tłuszczaki – na 29 lutego jest umówiony zabieg, mający na celu ich usunięcie.

Pilnie szukamy dla Aleksa domu, w którym będzie traktowany jak członek rodziny, w którym będzie mógł być blisko człowieka, czuć jego dotyk, czuć jego miłość. Domu, który szanuje potrzeby psa i potrafi zapewnić mu godne życie. Szukamy dla Aleksa człowieka, który otworzy dla niego swoje serce, który pokaże temu psu, czym jest bezwarunkowa miłość i odpowiedzialność, który nigdy go nie zawiedzie… Aleks z pewnością odwdzięczy się niezwykłą psią miłością wiernością i oddaniem.

Nie ma żadnych przeciwskazań, by w docelowym domu Aleksa były dzieci – jednak ze względu na gabaryty psa powinny być to raczej dzieci większe.

Wierzymy, że Aleks znajdzie swojego Anioła, z którym zostanie już na zawsze.

Opr:  A.Stępień

ALEX  znajduje się pod opieką Fundacji Viva, która  prowadzi proces adopcyjny.

Link do ankiety adopcyjnej dotyczącej Alexa: adopciaki.pl

Dodatkowe informacje na temat Aleksa:  P. Patrycja – 509 762 101 (Fundacja Viva).

Ogłoszenie grzecznościowe.

Aleks, labrador do adopcji Aleks, labrador do adopcji Aleks, labrador do adopcji Aleks, labrador do adopcji Aleks, labrador do adopcji Aleks, labrador do adopcji

2 thoughts on “Aleks – cudowny pies, któremu życie zawaliło się w jednej chwili – nieaktualne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *