Vito – pies szuka przewodnika – nieaktualne

Labrador Vito

Wyadoptowany. Do tej pory wykorzystywany w „hodowli”, Vito zaczyna nowe życie jako pies do kochania.

Odkąd Vito opuścił miejsce, w którym spędził całe życie, wiele się u niego zmieniło. Szok, jaki przeżył, można chyba porównać do tego, jakiego doświadczyłby dorosły człowiek, który, mieszkając w osadzie, nigdy nie wychodził poza własne podwórko, a nagle magiczna siła teleportowała go na główną ulicę Nowego Jorku. Ludzie jacyś inni, języka nie zna, a gdy próbuje zachowywać się tak, jak w swoim ogródku, od razu zgarnia go policja…

Witko został już dokładnie przebadany przez weterynarza, który potwierdził to, co widzieliśmy, patrząc na tego pięknego biszkopta. Przed Witkiem jeszcze całe życie – jest młody, zdrowy i pełen sił! Do szczęścia potrzebuje tylko przewodnika – człowieka, który pokaże mu nowe zasady i zapewni mu poczucie bezpieczeństwa.

Witko przebywa obecnie w hoteliku, w którym pod okiem szkoleniowca wchodzi w nowe życie – w tym szczególnie ważnym dla siebie okresie. Nikt nie chciałby przecież, żeby 35-kilogramowy pies prezentował umiejętności społeczne 3-miesięcznego szczeniaka!

Witko jest pojętny i reaguje na sygnały wysyłane przez innych domowników: psich i ludzkich. Już w trakcie pobytu w domu tymczasowym zaprezentował, że szybko się uczy – zaczął opanowywać sztukę poskramiania szczenięcych emocji np. podczas wychodzenia na spacer i powoli uświadamiał sobie, że wychodzenie na spacer nie polega na ciągnięciu za sobą człowieka jak latawca na drugim końcu smyczy! Załączony filmik pokazuje jego postępy w nauce, szalone zabawy i powalający, iście szczenięcy urok.

Tydzień to za mało, żeby dobrze poznać dorosłego psa, ale już teraz wiemy, że Wicio potrzebuje pewnego siebie i spokojnego przewodnika z doświadczeniem w prowadzeniu silnych samców. Osoby, która nie zapomni, że ten uroczo przewracający się na plecki i uwielbiający mizianie brzuszka pies o gapciowatym spojrzeniu to także stuprocentowy samiec, który oprócz uczucia człowieka potrzebuje nie rozpieszczania ponad wszelkie granice, a jasnych zasad i konsekwencji w wychowaniu. Z tego względu szukamy doświadczonego domu bez małych dzieci i prawdopodobnie również bez innych zwierząt.
Wicio czeka na swojego człowieka! Na swoją drugą połówkę, z którą stworzy zgrany duet. Spójrz w oczy Wicia i pomyśl – może to właśnie Twój pies?

oprac. M. Michalak

Bardzo dziękujemy Marcie z Warszawy za opiekę nad Witkiem, opłacenie weterynarza, hoteliku i transport.

DOKONAJ WPŁATY POMÓŻ WITKOWI!

Bezpośrednio na konto fundacji:
FUNDACJA PRZYJACIELE CZTERECH ŁAP
ROKITNO 2
74-304 NOWOGRÓDEK POMORSKI
PayPal: fundacja@przyjacieleczterechlap.pl
PKO BP 39 1440 1185 0000 0000 172 95136
z dopiskiem Vito

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
608 391 927 (Ryszard), 607 492 249 (Martyna), 509 267 878 (Monika), 669 585 207 (Katarzyna),
+31 0 626 617 192 (Małgosia/Holandia)
✉ adopcje@labradory.org

Labrador Vito Labrador Vito Labrador Vito Labrador Vito Labrador Vito Labrador Vito Labrador Vito

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *