Szybka adopcja labradorki z ogłoszenia… wspaniała decyzja

perla2

Na szczęście są na tym świecie wspaniali ludzie.

Na jednym z portali ogłoszeniowych ukazało się ogłoszenie o labradorce do oddania. Żal było patrzeć na zdjęcia bo sunia była przypięta łańcuchem do kolczatki. Chcieliśmy jak najszybciej wydostać sunię z tego miejsca. Pokazaliśmy ją panu Sławkowi z Warszawy. Jemu też żal się zrobiło suni i pojechał ją zobaczyć…

To co ujrzał przerosło całkowicie jego oczekiwania. Okazało się, że zdjęcia były z przed roku a sunia obecnie wygląda tak:

olx3 Duża nadwaga i obszerne zmiany na skórze. Jak można doprowadzić psa do takiego stanu i wyrzucać go bo chory. Decyzja Sławka natychmiastowa, trzeba ją zabierać i ratować.

Relacja z nowego domu.

Wypadająca  sierść  –  podobno  kwestia taniej karmy – w tej chwili jest na Josera  Balance. Sunia waży 41.35kg wiec ma swoje do zrzucenia. Szybko się meczy i dyszy po większym bieganiu. Sierść i  nadwaga doskonale widoczne na zdjęciach. Póki co dostała antybiotyk i  szampon  od weterynarza. Krew pobrana w sobotę – wyniki doskonałe – tarczyca  w  porządku.  Uczulenie może środowiskowe, albo pokarmowe ze
wskazaniem tego drugiego. Często liże intensywnie opuszki – swędzenie. W  tą sobotę jesteśmy umówieni na badania pod kątem uczuleń. Większość szczepień  nieaktualna,  brak  szczepienia  przeciw  wściekliźnie.  Do zaszczepienia  dopiero po wyleczeniu uczulenia. Została także w sobotę odrobaczona.
To tyle z fizycznego stanu Perły. Co do charakteru.
Wesoła,  szybko  się  meczy.  w  kąpieli spokojna nie warczy. Uważna w zabawie.  Cały  czas  nas próbuje włazić na łózko.

Pozdrowienia Sławek

Oby więcej było tak wspaniałych ludzi jak Pan Sławomir. Dziękujemy.

olx4

One thought on “Szybka adopcja labradorki z ogłoszenia… wspaniała decyzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *