Strach ma wielkie oczy… wyadoptowany

Cień psa

Nelson wyadoptowany.
W dalszym ciągu robi pod siebie na widok człowieka… W oczach Nelsona jest nie tylko strach. Jego piękne, brunatne ślepia to panika, przerażenie i obezwładniający ból cierpiącej psiej duszy.

Kontynuacja tematu: Najbardziej przerażony…

Zachowanie tego pięknego czarnuszka wskazuje, że przez całe swoje 2 – letnie życie odgrywał rolę w dramacie, w którym wcale nie chciał być głównym aktorem. Nie wiemy czego doświadczył, ale mamy pewność, że przeżył gehennę z rąk tego, którego ewolucja mylnie nazwała człowiekiem.

Nelson jest jednym wielkim obrazem strachu, który na widok człowieka potrzeby fizjologiczne załatwia pod siebie. Jego stulone uszy i podwinięty pod brzuszek ogon wręcz błagają „nie rób mi krzywdy, nie dotykaj mnie!”. Gdy w pobliżu znajdują się ludzie, Nelson wcale nie wychodzi z budy, zaszyty w jej najciemniejszym kącie. Wchodzący do Jego schroniskowego kojca człowiek to dla Nelsia trauma – pod ogonem pojawia się kałuża, zaś w oczach niemy, paniczny lęk i łzy. Wyniesiony do zdjęcia zesztywniał cały, łapy podkulił i sprawiał wrażenie, że najchętniej schowałby się w mysią dziurę.

W stosunku do innych psów jest uległy absolutnie, nie wykazując agresji. Jego szczeku nikt jeszcze nie słyszał, a wyjście z budy odbywa się tylko wówczas, gdy w pobliżu nie ma nikogo.

To co Nelsona w przeszłości spotkało, nie pozwoli mu przeżyć w schronisku. Jego lęk przed światem, bezgraniczna uległość, a przede wszystkim utrata wszelkiej nadziei na poprawę losu powoduje, że tylko w Gigantycznie Doświadczonym i Ogromnie Kochającym Domu ten skrzywdzony psina ma jakąkolwiek szansę na odzyskanie swej psiej tożsamości i poczucia przynależności do stada. Dom Tymczasowy lub Stały to Nelsonowe „żyć, albo nie żyć”. Prosimy, spraw, aby dla Nelsona życie zaczęło się na nowo!
oprac. E. Frankiewicz

kontakt w sprawie domu tymczasowego lub adopcji:
608391927 (Ryszard),
adopcje@labradory.org

 

Nelson czeka na dobrą duszyczkę

Nelson boi się ludzi

Nie pozwólmy aby cierpiał

Nelson to prawdziwy labrador

Nelson skrzywdzony przez ludzi

Nelson ciągle smutny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *