Sonar zaprasza na bazarek, młody labrador ze stawami staruszka (+film)

Labrador Sonar

Nasz adoptuś ze schroniska ciągle bardzo cierpi.

Labrador ma w książeczce napisany wiek 4 lata, weterynarze dają mu 6 lat, a jego stawy odpowiadają wiekowi kilkunastoletniego psa. Sonar niestety cierpi.

Właścicielka napisała:

Wiele osób pyta co u Sonara, czy będzie miał operację. Niestety nie będzie jej miał, konsultowaliśmy jego stan zdrowia z kilkoma weterynarzami i jego stawy są w opłakanym stanie. Jakakolwiek ingerencja mechaniczna mogłaby się wiązać z reoperacją i za jakiś czas powrotem stawów na stare miejsce… Cierpi na bardzo poważną dysplazję bioder (nieklasyfikowalna), czwarty stopień zwichnięcia rzepek, a na dodatek zespół końskiego ogona, który ostatnio dał się we znaki. Sonar przy dłuższym spacerze włóczy tylnymi łapkami.
Na operację jest po prostu za późno. Jednak są suplementy, które są w stanie jego stan zregenerować choć trochę i opóźnić postępujące schorzenia.
Synoquin EFA Large Breed miesięczna kuracja to ok. 300 zł (powinien dwa miesiące przyjmować zwiększona dawkę), a potem koszt ok. 100 zł miesięcznie, do tego dochodzą niestety zdjęcia rtg raz na rok (ok. 250 zł), no i ryzyko kontuzji. Włączyliśmy też bieżnię wodną na poprawę kondycji koszt. 75 zł jednej sesji – powinien 2 lub 3 razy w tygodniu chodzić (buduje mięśnie, które trzymają stawy w kupie), latem stawy i jeziora są nasze 😉 

Bazarek na stawy Sonara

Poprzednie wpisy:
Radar i Sonar w jednym śpią domu…
Młody, czarny labrador do adopcji – uaktualnienie – wyadoptowany
Młody, czarny labrador do adopcji

Labrador Sonar Labrador SonarLabrador SonarLabrador SonarLabrador Sonar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *