SALI – LABRADOR WIECZNY TUŁACZ – PIERWSZA DOBA PO OPERACJI (+film) – nieaktualne

Sali, labrador w potrzebie

Wyadoptowany. Relacja Ewy Frankiewicz:

Dzisiaj odwiedziłam Saliego w klinice. Pan doktor wyniósł pieska ze szpitala na rękach (szpital jest na dole, przychodnia na górze), Salinek radosnym popiskiwaniem mnie przywitał, po czym wyszliśmy na krótki spacerek. Psiuńcio podlewał wszystko co dało się podlać, radośnie merdał ogonkiem, ale widać było, że wciąż czuje się tak średnio.

W nocy po zabiegu Sali bardzo płakał, najpierw z bólu, a potem wskutek przeciwbólowych leków narkotycznych, po których miał regularne omamy. Demolował klatkę, ściany, meble i zupełnie nie wiedział co się wokół niego dzieje. Dzisiaj już był bardziej świadomy i zaczął się upominać o jedzenie, ale mógł dostać odrobinę dopiero wieczorem, w obawie przed wystąpieniem wymiotów.

Operowana łapka szczelnie zapakowana w bandaż wyraźnie Saliemu dokucza, bo koniecznie stara się ją rozpakować. Pan doktor jest dość zadowolony z przebiegu operacji, ma nadzieję, że po pewnym czasie komfort życia Salika będzie lepszy, niemniej jednak podkreślił wyraźnie, że to, co zostało zaniedbane ponad 3 lata temu, dzisiaj jest już nie do wyleczenia.

Dziury w kościach stawu łokciowego były zauważalne gołym okiem, co oznacza, że proces zapalny kości był (i jest) ogromny, zaś nie leczona osteochondroza zrobiła w stawie gigantyczne spustoszenie.

Odłamki kostne, które błąkały się luźno po stawie łokciowym, dostaliśmy od pana doktora na pamiątkę, jednak gdy je zobaczyłam, zrozumiałam jak potwornie cierpiał przez lata Sali.

W miejscu, gdzie Salinek ma założone szwy, znajduje się w chwili obecnej duży krwiak, co jest zjawiskiem normalnym. Piesek ma podawane leki przeciwbólowe, antybiotyki, probiotyki, operowany łokieć został także zaopatrzony kwasem hialuronowym, aby jak najmniej kości tarły o siebie.

Pan doktor powiedział, że teraz kluczową sprawą, która może pomóc Saliemu usprawnić łapkę, jest rehabilitacja. Co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 4 tygodnie, zaś masaż i ruchy bierne codziennie, a nawet 2 razy dziennie. Zero biegania, skakania i psich wygłupów. Tak naprawdę druga część walki o sprawność Salika dopiero teraz się zaczyna.

Sali, labrador w potrzebie Sali, labrador w potrzebie Sali, labrador w potrzebie

Sali znajduje się pod opieką labradory.org. Delikatnie puka chorą łapką do Waszych Serc, z prośbą o wsparcie finansowe, dzisiejsza operacja to ogromny wydatek, następnie długotrwała rehabilitacja i operacja kolejnej łapki. Dlatego błagamy o pomoc dla tego pięknego biszkopta – Jego wdzięczność będzie bezgraniczna.

Zbieramy na operację Saliego:

KONTO DO WPŁAT DLA LABRADORY.ORG
PKO BP 39 1440 1185 0000 0000 1729 5136
z dopiskiem SALI

Wszystko o Salim w poprzednich wpisach:
SALI – LABRADOR WIECZNY TUŁACZ PUKA DO LUDZKICH SERC
Labrador Sali – wieczny tułacz – wyruszył w daleką drogę cd.
Labrador Sali – wieczny tułacz – wyruszył w daleką drogę
SALI, LABRADOR – WIECZNY TUŁACZ Cd.
SALI, LABRADOR – WIECZNY TUŁACZ POTRZEBUJE PILNIE DOMU

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
608 391 927 (Ryszard), 607 492 249 (Martyna), 509 267 878 (Monika),
✉ adopcje@labradory.org

6 thoughts on “SALI – LABRADOR WIECZNY TUŁACZ – PIERWSZA DOBA PO OPERACJI (+film) – nieaktualne”

 1. Dzielny, kochany Sali 💞
  Pani Ewo jest Pani wspaniałą Osobą.
  Wielkie ukłony ❤❤❤
  Pozdrawiam serdecznie
  Bożena Śnieżek

 2. Kochany idziesz i nie kiwasz głową!!!! Będzie dobrze zobaczysz!!! Silny wojownik z Ciebie ❤
  ❤ Z Tobą ❤❤❤

 3. Przepiękny pies:) Szkoda że musi tak cierpieć ale wierzę że jest pod dobrą opieką i walka o zdrowie Saliego będzie wygrana przynajmniej na tyle żeby miał godna jakosc życia a potem życzę Ci Sali cudownego domku który będzie Cię kochał i się Tobą opiekował bo na to zasługujesz. Jesteś cudowny. Duzo siły i wytrwałości w walce o powrót do normalnego labowego życia dla Saliego i jego wszystkich opiekunów. Zdrowiej kochany!!!:)xxx

 4. Jesteś wspaniały Sali . Szkoda, że musisz tak cierpieć ale dzielnie to znosisz. Trzymamy 🐾🐾 . Wracaj szybko do zdrowia . Zrobiłam mały przelew dla Ciebie . Mam nadzieję , że choć trochę mogę Ci tak pomóc .
  Pani Ewo proszę informować o tym jak się czuje Sali .
  Jest Pani wspaniałą CIOCIĄ ❣️Pozdrawiam
  Małgorzata Kapała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *