Sadi walczy o prawdziwe psie życie – nieaktualne

Labrador Sadi

Wyadoptowany. Podstępna choroba odebrała mu pełną radość życia. Teraz próbuje ją odzyskać, ale nie zrobi tego sam.

Sadi ma 1,5 roku. Jest łagodnym, radosnym, ciekawym tego co się dzieje wokół niego psiakiem. Zaczipowany, nie jest wykastrowany. Wychowany z małym dzieckiem, pozbawiony zachowań agresywnych zarówno do ludzi jak i innych psów. Z informacji od właścicieli wynika, że spokojnie chodzi na i bez smyczy, w domu zachowuje czystość, nie niszczy rzeczy kiedy zostaje sam, nie wchodzi na łóżko, a do pokoju wchodzi na wyraźne pozwolenie . Nie wymusza też jedzenia. Ma natomiast problem zdrowotny.

W okresie szczenięcym przeszedł zapalenie wielonerwowe – był intensywnie leczony i rehabilitowany w warunkach domowych dzięki czemu odzyskał sprawność ruchową.  Aktualnie jest psem zdrowym, nie wymaga podawania żadnych leków, ale ślady po chorobie w postaci zaników mięśniowych w obręczy barkowej (przednie łapy) ograniczają możliwość biegania i uczestniczenia w długich spacerach. Szybko się męczy, zaczyna wtedy tak jakby utykać, specyficznie stawia łapki, które mu drżą. Mimo to, pies jest dynamiczny (jak na labradora przystało), samodzielnie pokonuje schody, wychodzi na codzienne spacery.

W tej chwili mieszka w bloku na 3. piętrze, dlatego chcielibyśmy znaleźć mu dom z ogródkiem, żeby nie musiał pokonywać dużej ilości schodów i mógł „ćwiczyć” mięśnie na wolnym powietrzu.

Nie ma konkretnej diagnozy co do przyczyny choroby. Pies był pozostawiony na działce, gdzie przemókł i zmarzł, mógł zjeść tam coś „brzydkiego” i w tym okresie był też szczepiony. Dlatego na razie nie zaleca się kolejnych szczepień.

Najprawdopodobniej pies będzie wymagał intensywnej rehabilitacji, która powinna wzmocnić jego mięśnie. Więcej informacji po konsultacji neurologicznej i opinii rehabilitanta.

Sadi prosi o dom tymczasowy lub stały.

DOKONAJ WPŁATY.
PODARUJ SADIEMU SZANSĘ NA ŻYCIE!

na konto fundacji:

FUNDACJA PRZYJACIELE CZTERECH ŁAP
ROKITNO 2
74-304 NOWOGRÓDEK POMORSKI
PayPal: fundacja@przyjacieleczterechlap.pl
PKO BP 39144011850000000017295136
z dopiskiem Dla Sadiego

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
608391927 (Ryszard), 607492249 (Martyna), 889856600 (Małgorzata), 669585207(Katarzyna),
adopcje@labradory.org

Labrador Sadi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *