Pies to, czy żaba? A może miś polarny? – nieaktualne

Maniek do adopcji

Labrador pozostał w domu tymczasowym na stałe. Biały, kudłaty, uwielbia moczyć kuperek w zimnej wodzie i wcinać mięsko… Niedźwiadka w nim próżno szukać, ale labradora znajdziemy na pewno.

Maniek to 8 – letni przytulaśny pies, którego życie usłane różami nie było, raczej trafiał na kolce. Bolesne, przykre, szarpiące psią godność i miłość do tak zwanego człowieka.

Już od kilku miesięcy Maniuś poszukuje kochającego Domu. W oczekiwaniu na Swojego Ludzia czule tuli zabawki, zalizuje na śmierć maskotki, a w Jego labkowym serduszku cały czas popiskuje cichutkie pytanie „Czy ja jeszcze kiedyś będę miał własny Dom?”.

Maniuś to potężny bryś, wagowo w klasie co najmniej średniej, ale Jego delikatność jest jak płatki kwiatu. Wokół dzieci chodzi na paluszkach, od czasu do czasu podtykając dupcię lub boczuś do poklepania oraz cierpliwie znosząc „pieszczoty” dziecięcych rączek. Z innymi psami żyje w przyjacielskiej zgodzie, suczki zaś kocha miłością nadziemską, pomimo iż jego męskie klejnoty zostały już zamienione w wydmuszki.

Jedynym problemem Maniusia jest padaczka, której ataki wymuszają stałe podawanie leków i częste kontrole w klinice weterynaryjnej. Choroba ta jest nieuleczalna, ale Mańkowi w żaden sposób nie utrudnia Jego psiej egzystencji, ani też nie tłumi wąchająco – merdająco – mlaszczącej ciekawości świata.

Maniuś to pozytywny, posłuszny pies, któremu wykonanie podstawowych komend sprawia przyjemność i satysfakcję, który na spacerach z pasją niucha, węszy, nasłuchuje oraz podlewa wszystko, co podlać się daje, ale jednocześnie wraca na każde zawołanie. Obdarowany przysmakiem w postaci wędzonego świńskiego ucha najpierw wsuwa się ślizgiem zażywnego węża pod kanapę, by tam, ściśnięty w obwarzanek, z dziką przyjemnością pożreć przysmak w ciągu kilku minut, a następnie wyczołgać się spod kanapy i rozgłośnie, pełną paszczą beknąć.

Maniek to labkowa miniaturka niedźwiedzia polarnego z sercem na łapie. Jego charakterystyczne ślepia z różową obwódką zaglądają w głąb ludzkiej duszy, nieśmiało prosząc o Kochającego Człowieka, ciepły Dom, michę z czymś smacznym i miękkie posłanie. Czy znajdzie się dla Maniusia Towarzysz – Człowiek na dobre i złe?

oprac. E. Frankiewicz

Maniek jest pod opieką Fundacji Pomocy Labradorom Prima
WIEK: 8 lat
RODOWÓD, NR TATUAŻU: nie
CHIP: Tak
KASTRACJA/STERYLIZACJA: Tak
MIEJSCE POBYTU PSA: Poznań
DANE KONTAKTOWE DO OPIEKUNA: Dorota Buśko e-mail: dorota.busko@fundacjaprima.pl tel. 530 683 798

filmy:

Maniek portret

Maniek i piłka

Maniek brudny

Maniek szaleje

Maniek śpi

fajna podusia

Maniek i dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *