Lusia właśnie miała iść do adopcji… nie żyje :(

Przykro nam pisać takie aktualizacje 🙁 Lusia niestety nie żyje 🙁
Labradorka walczy o życie. Aktualnie jest w śpiączce.

Mamy wielki sentyment do Lusi to koleżanka naszej byłej podopiecznej Gali. Z tej samej makabrycznej pseudohodowli.

ech, nigdy nie może być za dobrze.. Lusia była wczoraj kastrowana, wszystko przebiegło standardowo, ładnie się wybudziła itd.. Dzisiaj rano Lusia zaczęła nagle słabnąć. W kilkanaście minut byliśmy już w klinice i zaraz po usg i ponownych badaniach trafiła na stół operacyjny. Jeszcze nie wiemy z jakiego powodu nastąpiły komplikacje. Na pewno dostała wewnętrznego krwotoku, do tego bardzo szybko jej brzuch stawał się bardzo wzdęty, co widać na zdjęciach, bardzo szybko zaczął się zbierać w jamie brzusznej jakiś płyn – po operacji będziemy wiedzieć więcej.. Czekamy na info od weterynarzy.

Bardzo Was prosimy o pomoc finansową. Niestety – na planowane wydatki ledwie starcza pieniędzy, a takie sytuacje sprawiają, że wszystko się rzuca, niestety odracza inne zobowiązania i ratuje psa. Każda, nawet najmniejsza kwota darowizny będzie dla nas ogromnym wsparciem – za które z góry z całego serca dziękujemy!

Lusia dostała … skrętu żołądka! Nawet weterynarze byli zaskoczeni, bo wszystkiego się spodziewali, ale nie skrętu! (Jakie to szczęście, że klinika jest bardzo blisko hotelu!)
Stąd wzdęcie, a płyn w otrzewnej pojawił się prawdopodobnie ze względu na dość duży obrzęk wątroby. Z wątroby było też duże krwawienie. Śledzona nie została usunięta, jest w dobrym stanie, a wiemy, że przy skręcie żołądka bywa różnie. Oprócz tego pojawił się drugi krwotok ze względu na to, że pękło jedno naczynie tuż przy założonej opasce na jednym z kikutów (jajowód).
Lusia jest utrzymywana w śpiączce, by zminimalizować poruszanie się. Każdy ruch suni mógłby spowodować kolejne komplikacje. Lusia dostaje leki przeciwkrwotoczne, kroplówki i inne cuda.. no i zostaje w klinice na pewno przez najbliższą dobę/dwie.

ING BANK ŚLĄSKI
07 1050 1445 1000 0090 3009 6482
FUNDACJA SKRZYDLATY PIES
ul. Kolejowa 4; 32 – 332 Bukowno
TYTUŁ PRZELEWU: DAROWIZNA DLA LUSI
Międzynarodowy kod BIC – SWIFT: INGBPLPW

szybkie przelewy internetowe:
http://www.siepomaga.pl/f/skrzydlatypies

PayPal: info@skrzydlatypies.pl

Poprzednie wpisy o Lusi:
Ktoś ją pomylił z bankomatem… 
Ktoś ją pomylił z bankomatem… uaktualnienie

Labradorka Lusia Labradorka Lusia Labradorka Lusia Labradorka Lusia Labradorka Lusia

One thought on “Lusia właśnie miała iść do adopcji… nie żyje :(”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *