DWIE DZIEWCZYNY, KTÓRE CHCĄ RAZEM CHODZIĆ NA SPACERY I… NIE MOGĄ!

Hanka i Lucy

Hania i Lucy – Lucy i Hania.

Są dla siebie jak dwie połówki jednego jabłka. Razem mieszkają, razem się śmieją, razem płaczą. Razem chodziły na spacery i razem jeździły na koncerty zespołu IRA. Po całej Polsce. Dziś już nie mogą…

Hania to dziewczyna z porażeniem mózgowym i niemal niewidoma. Mimo tego Jej energia mogłaby zasilić reaktor atomowy. Lucy to Jej asystująca labradorka, urocza brunetka o kruczoczarnym futrze i wesołych, brązowych ślepiach.

Do niedawna Lucy i Hania prowadziły niemal zwykłe życie – spacery, wyjścia ze znajomymi, zakupy – ot, zwyczajne codzienne obowiązki. Uśmiech na twarzy Hani i roześmiany pyszczek Lucy zmuszały otaczający Je świat do radości i cieszenia się każdą chwilą.

Dziś radość ta się skończyła. Rozpadł się Hani wózek inwalidzki, bez którego obie Dziewczyny zostały uwięzione w domu – bez spacerów, bez spotkań z przyjaciółmi, bez uśmiechu – smutne, ograniczone barierami nie do przebycia bez kół. Hania jest przygaszona, Lucy niemal nie merda ogonem, bo żadna z Nich nie potrafi tylko siedzieć w domu i czekać na samoistną odmianę ponurego losu.

Trudna sytuacja finansowa Hani sprawiła, że nie może Ona sobie pozwolić na nowy wózek, którego cena – 17 000 złotych – przyprawia o zawrót głowy.

Nowy wózek to dla Hani szansa na niezależność i ponowne cieszenie się codziennością. Dla Lucy – to spacery, węszenie, niuchanie oraz moczenie łapek w każdej napotkanej kałuży, jak przystało na prawdziwego labradora.

Hani i Lucy możemy pomóc, przekazując choćby przysłowiową złotówkę na nowy wózek. Każdy grosik przybliża Je do powrotu do normalności – do uśmiechu całą buzią i pełnym pyskiem. Dla nas to niewiele – dla nich – wszystko!

oprac. E. Frankiewicz

logo_zrzutka

Hanka i LucyHanka i Lucy Hanka i LucyHanka i Lucy

3 thoughts on “DWIE DZIEWCZYNY, KTÓRE CHCĄ RAZEM CHODZIĆ NA SPACERY I… NIE MOGĄ!”

    1. Kuschall, wozek dla aktywnych na długie lata. Jeden z najlżejszych – ułatwiony transport samochodowy

    2. To jeszcze nie cały koszt, bo wy wyceny dokładnie 17.050 zł + jeszcze lekarz zalecił oparcie na kręgosłup i odpowiednią poduszkę, więc będzie jeszcze więcej (być może nie wyrażam się fachowo, ale tak to mniej więcej wygląda).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *