Lem, niewidomy dwulatek z lasu potrzebuje domu jak my powietrza

Niewidomy Lem

Lem został wyadoptowany

wiek: około 1-2 lata
płeć: samiec
maść: czarny
rodowód/metryka: nie
chip: brak danych
sterylizacja/kastracja: brak danych
miejsce pobytu: DT okolice Warszawy
temat na forum 

Lem to piękny czarnuszek, mix labradora, 8 kwietnia 2015 roku znaleziony w lesie. Przerażony, z batalionem kleszczy na futrze błąkał się nie wiadomo jak długo. Ten uroczy brunet należy do bardzo młodego jeszcze pokolenia – ma około 1,5 roku do 2 lat. Dobrzy Ludzie przygarnęli Lema do domu, w miejscowości Stare Lipki (ok. 80 km od Warszawy), niestety tylko czasowo, bowiem ich pies – rezydent nowego przybysza nie toleruje, skacząc Mu do gardła i obgryzając łydki.

Ze względu na swoje kalectwo Lem ma w sobie całe pokłady lęku, boi się bardzo innych psów, również w nowych sytuacjach i w nieznanym otoczeniu odczuwa niepewność i strach. Pies jednakże dobrze sobie radzi, choć posługuje się jedynie słuchem i węchem. Jego czujne uszka reagują bardzo pozytywnie na głos człowieka, co w trakcie spaceru pomaga psiakowi cieszyć się wędrówką, zaś mokry i zimny nosek czyta ze świata jak z otwartej książki.

Lemiś jest bardzo spokojny, uwielbia przytulanie, głaskanie, drapanko, czochranko i wszelkie inne pieszczoty, którymi obdarowują go ludzie. Miska z jedzeniem jest witana entuzjastycznym machaniem ogona i opróżniana bardzo szybko, Lem jednak chętnie się nią dzieli – próba włożenia ręki do michy skończyła się jedynie soczystym oblizaniem. Piesek ładnie chodzi na smyczy, ale oczekuje w tym czasie rozmowy z człowiekiem – wtedy radzi sobie znacznie lepiej i czuje się pewniejszy. Doskonale współpracuje też z dziećmi, szybko nawiązuje przyjaźń z najmłodszymi przedstawicielami gatunku dwunożnych i chętnie się z nimi bawi.

Lemcio szuka miejsca, w którym Jego Nowy Ludź podzieli się nie tylko domem, łóżkiem, kanapą i kolacją – ale przede wszystkim Sercem. Szuka Człowieka, dla którego niewidomy pies jest tak samo cenny jak każdy inny, Człowieka, który zaprowadzi Lema do weterynarza, pomoże Mu podczas spaceru, przytuli, pogłaszcze i podrapie po czarnym tyłeczku. Człowieka, który nie uznaje psiej budy, łańcucha i kojca, i który wybaczy Lemowi ewentualne początkowe wypadki związane z zachowaniem czystości, pozwalając psiakowi na spokojnie zaadaptować się w Nowym Domu.

Lem nie widzi – lecz kocha tak samo jak psiak widzący, a może jeszcze mocniej. I bardzo prosi o wzajemność i ciepłe przyjęcie do Ludzkiego Stada…

Lem był na spacerze z labradorką i panowała pełna zgoda 🙂

Pies szuka domu tymczasowego, a najlepiej stałego.

Pomoc dla Lema na badania okulistyczne i ewentualną operacje:
FUNDACJA PRZYJACIELE CZTERECH ŁAP
ROKITNO 2
74-304 NOWOGRÓDEK POMORSKI
NIP: 597-169-91-69
39144011850000000017295136
z dopiskiem: Labradory – Lem
PayPal – fundacja@przyjacieleczterechlap.pl

kontakt w sprawie adopcji:
608391927 (Ryszard), 889856600 (Małgorzata), 607492249 (Martyna)
adopcje@labradory.org

 

Lem prawie labrador

Lem wielki przytulas

Fajny chłopak

Lem przystojny piesek

Lem grzecznym pieskiem

Lem pokocha każdego

Lem może być twój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *