To jest pięcioletnia… tak pięcioletnia labradorka, a raczej to co z niej zostało… – nieaktualne

labradorka w potrzebie

Wyadoptowana. OTOZ Animals Racibórz.

Dzisiaj razem z policją odebraliśmy ją ludziom ???…. nie, nie ludziom!!!!, nie zasługują na to by ich tak nazywać !!!?
Właściwie można ogłosić konkurs, do jakiej kategorii można ich zaliczyć???
Pięć lat w zasranym kojcu o chlebie i wodzie, nieszczepiona, nieleczona, bita… ktoś dostrzegł i zgłosił w ostatniej chwili….
Dziewczyna jest bardzo grzeczna, przyjazna i wystraszona, jak tylko postawimy ja na nogi, będzie do adopcji.

Jeżeli ktoś chciałby nas wspomóc w leczeniu dziewczyny,nr konta i reszta danych na naszej stronie, w tytule przelewu prosimy wpisać „interwencja Nędza„.

Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt w Raciborzu
Numer Konta 80 2030 0045 1110 0000 0394 6080

Źródło: Facebook

Pozostawimy to bez komentarza… brak słów…

labradorka w potrzebie labradorka w potrzebie labradorka w potrzebie labradorka w potrzebie

23 thoughts on “To jest pięcioletnia… tak pięcioletnia labradorka, a raczej to co z niej zostało… – nieaktualne”

 1. A nie można by ich do tego kojca? …. Moja laba jest też z interwencji, terier odwiązany z lasu a mała shitsu wyrzucona na mróz bo już produkować młodych nie dała rady -nie wezmę Nędzy ale robię przelew.

 2. Czeka ją długa rekonwalescencja ale pomożemy wkrótce idzie przelew podeślęmy też jakieś zabawki dla niej…. Szybkiego powrotu do zdrowia no i liczymy na newsy…. Dajcie jeszcze znać na jaki adres zabawki podesłać 🙂

 3. Ja marzyłabym o karze dla tych ” coś” bo to nie ludzie – kara taka sama przez 5 lat jak zgotowali los tej dziewczynce czyli heja do kojca na 5 lat i zero pomocy z zewnątrz czyli zero jedzenia itp. niech żyją we własnych odchodach ….

 4. Do cholery a nie można ich pod paragraf o znęcanie się podciągnąć?! Jak można, po co komuś pies jeśli ma takie podejście! Opisać, niech się spalą ze wstydu w swoim środowisku!!!

 5. Do cholery a nie można ich pod paragraf o znęcanie się podciągnąć?! Jak można, po co komuś pies jeśli ma takie podejście!!

 6. Polskie prawo przewiduje kary za znęcanie się nad zwierzętami, ostatnio nawet podwyższone. Dobrze, ze udało się odebrać okrutnie traktowana sunie, ale bardzo mnie niepokoi brak informacji o ukaraniu sprawcy, tak potwornie brutalnego postępowania. Skoro znany jest sprawca, to trzeba wymierzyć mu jak najwyższa karę, by nigdy więcej nie skrzywdził żadnego stworzenia. Taka informacja powinna być przekazana za pośrednictwem mediów, aby inni zwyrodnialcy mogli się dowiedzieć , co może im grozić za podobne postępowanie. Trzeba sprawdzić jego psychikę. Może powinien zostać zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, bo tego nie mógł zrobić człowiek zdrowy psychicznie. Co taki zwyrodnialec może jeszcze zrobić i jaka krzywdę wyrządzić?
  Bardzo proszę o napiętnowanie takich zwyronoalcow i nie pozostawienia ich bez możliwie najwyższej kary.

 7. Piszę a łzy kapią mi na klawiaturę. Prawie dwa lata temu, musiałem pożegnać swojego 11letniego laba. Do tej pory nie mogę się z tym pogodzić. Nie nalezę do ludzi bezgranicznie sfiksowanych na psy. Realnie podchodzę do relacji człowiek pies. Wiem jednak, ze między naszymi gatunkami może wytworzyć się na prawdę szczególna więź. Jeśli ktoś nie widzi jak bezgraniczną i bezwarunkową miłością może obdarzyć go jego czworonóg. Jeśli za to wszystko nie potrafi odwdzięczyć się przynajmniej porządnym traktowaniem – to nie zasługuje na miano człowieka. Jeśli ludzie nie będą traktować zwierząt z szacunkiem takim jak na to zasługują , to upodlenie
  postępować będzie na dal. Za cichym przyzwoleniem władzy. I to obojętnie jakiej opcji. Świadczą o tym niskie wyroki, najczęściej w zawieszeniu. Albo odstępowanie z powodu niskiej szkodliwości czynu. Gdybym ja miał kota i taką potężną siłę jaką ta osoba- to sprawił bym, że sędziowie orzekali by inaczej. Rozmarzyłem się. Piszę to, bo już nawet nie chce mi się kląć z bezsilności. Na szczęście widzę światełko w tunelu, chociażby w postaci organizacji labradory.org. Znam też wielu psiarzy, jak i też ludzi normalnych, którzy nigdy nie zrobili by krzywdy stworzeniu. Mam tylko nadzieję, że swoje dzieci wychowają w takim duchu. Bo dzieci to nasza przyszłość. A takie przypadki będą napiętnowane i wyeliminowane. Być może całkowicie.

 8. Dzień dobry
  półtora tygodnia temu odeszła nasza ukochana labradorka Kika, jest nam ciężko, mimo to postanowiliśmy zaprzyjaźnić się z kolejnym labkiem, chciałbym od szczeniaczka, jednak wraz z Natalią zawsze marzyliśmy o adopcji.
  Postanowiliśmy że chcielibyśmy zaadoptować tą właśnie suczkę dając jej oszczęscie i ogromną miłość, mamy drugiego pieska 13-letniego spaniela samca, ciekaw jestem jak ta skrzywdzona przez bydło nie ludzi suczka reaguje na inne psy.

 9. Jarku i Natalio jeśli możecie jej pomóc to zróbcie to bardzo was o to proszę. Sama adoptowałam zabiedzoną, mega zarobaczoną i krzywdzoną sunię. Minęły 2miesiące ito już zupełnie inny pies, zaczyna otwierać się na ludzi, przytyłam już sobie parę kilo i choć leczenie jeszcze potrwa to nie żałuję bo jej wdzięczność i przywiązanie są warte wszystkich skarbów ziemi. A ci „ludzie”, no cóż nie ma w słowniku ludzi kulturalnych określenia pod ich adresem. Kibicuję wam bardzo wraz moją przyjaciółką Boną.

   1. 15 października OTOZ Animals Racibórz umieścił na Facebooku wpis ze zdjęciem, że Lunka na już Dom Stały i kochających Właścicieli ❤
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *