Szukamy sprawcy brutalnego pobicia labradora. AKTUALIZACJA STAN ZDROWIA

Labrador pobity

(Ogłoszenie grzecznościowe).

Aktualizacja – stan zdrowia:

Piesek święta spędzi z nami [weterynarze z kliniki REDVET z Bogatyni ❤]. Na razie stan jest stabilny, niestety balansuje na granicy obrzęku mózgu. Czy jego nerki podejmą pracę i czy nie będzie konieczności operacji okaże się za kilka dni. Wczoraj do prawego przedsionka serca został założony cewnik monitorujący ciśnienie krwi, ponieważ z jego utrzymaniem pies ma największy problem – a bez właściwego ciśnienia nie uda się zapewnić perfuzji tkanek i przywrócić filtracji nerkowej. Prawdopodobnie do niedzieli będzie utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, potem będziemy podejmować dalsze decyzje w zależności od stanu zwierzaka i wyników badań.

Labrador jest w wieku około 8 lat. Trzymajmy wszyscy kciuki za to aby przeżył.


Apel ze strony kliniki weterynaryjnej:

Jeśli ktoś z Państwa kojarzy, że w ostatnim czasie w Państwa okolicy „zabrakło” nagle czekoladowego labradora, to prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu lub Dolnośląskim Inspektoratem Ochrony Zwierząt ? 534-776-981 lub mailowo ? sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl. Okoliczności odnalezienia psa i charakter obrażeń sugerują, że z cierpieniem zwierzęcia i jego obecnym ciężkim stanem wiele wspólnego może mieć jego właściciel. Prosimy o udostępnianie i trzymanie kciuki za powodzenie intensywnej niestety terapii

Poprzedni wpis – APEL: Na usta cisną się same najgorsze słowa… Szukamy sprawcy brutalnego pobicia labradora. Nagroda!

Ogłoszenie grzecznościowe.

16 thoughts on “Szukamy sprawcy brutalnego pobicia labradora. AKTUALIZACJA STAN ZDROWIA”

 1. Dzięki Bogu że przeżył!!! Jestem wstrzasnieta! Nie mogę uwierzyć w taką podlosc!!!! Nasz synek marzył o piesku kupiliśmy mu biszkoptowa labradorke. Ma na imię Bella. Piotruś ją uwielbia! Ona jest członkiem naszej rodziny. Śpi z małym, razem się bawią i dorastają… Kochamy ją jak dziecko. Dlatego tak przeżywam to co spotkało tego pieska… Jak można było tak skrzywdzić niewinnego, cudownego zwierzaka???

 2. Ile zła trzeba mieć w sercu, by Przyjacielowi zgotować takie piekło? Kara powinna być wysoka za takie znęcanie się. Przecież zwierzę czuje i cierpi.
  Piesku, trzymam kciuki za Ciebie. Wałcz o życie.

 3. Ja trzymam kciuki i proszę Boga aby dał mu przeżyć… Kochany, cudowny piesek. Jeśli będzie mu dane wygrać walkę o zdrowie i życie może znajdą się ludzie którzy go pokochaja i dadzą mu dom. Mówiąc szczerze sama chętnie bym go przygarnela… I będę o to wiercic mężowi dziurę w brzuchu… Tak bardzo chciałabym go przytulić… Żeby mógł poczuć że można go kochać za sam fakt istnienia…

  1. Pani Olu, modlitwa ma moc ! ja też dołączam się, aby
   dobry Bóg pozwolił mu wrócić do zdrowia. Zapraszam
   inne osoby …

 4. Ogromne podziękowania i wyrazy szacunku dla wszystkich którzy walczą o jego życie. Jesteście wielcy! My z mężem na codzień ratujemy ludzi. I uwierzcie mi w chwili takiej jak ta, zaczynam się zastanawiać kogo my ratujemy??? Istoty zdolne krzywdzic tych którzy nie potrafią się bronić! Którzy nie poprosza o pomoc, nie wypowiedza słowa skargi. To straszne… Do tej pory nie mogę się otrząsnąć! Myślę że zwierzęta są dużo wdzieczniejszymi pacjentami. Umieją okazać swoją wdzięczność za pomoc i okazanie im serca… I nie krzywdza bezbronnych…

 5. Szanowni Państwo. Jestem pełna podziwu dla Waszej pracy i walki o zdrowie i życie psiaka. Nie odpuszczajcie. Mam nadzieję, że kolejne wieści będą już tylko dobre. Spokojnych świąt dla Was i pieska.

 6. Trzymam kciuki i nie mogę spać. Silver jest razem ze mną – mój Misio. Oby nasz Przyjaciel nie cierpiał.

 7. Prosze z zwrocie sie do prasy miejscowej a nawet ogolnopolskiej w poszukiwaniu tego zwyrodnialca. Takie bestialstwo wobec bezbronnego psa nie moze ujsc bez kary.

  Niestety nadal szczegolnie w malych miejscowosciach i wsiach psy sa traktowane bardzo zle i niestety ma to spoleczna aprobate.

 8. Już są chyba ze 3 wątki o tym psiaku.. Jest też nagroda 1000 zł, z tego co się tutaj jakoś udało mi w tych trzech wątkach doczytać. Czy Wy możecie, jako administratorzy strony na facebooku, utworzyć wydarzenie w tej sprawie z informacją o nagrodzie, by można było udostępniać na mediach społecznościowych? Jak ludzie mają się o tym dowidzieć inaczej?

 9. Zdecydowanie należy nagłaśniać takie sytuacje, aby Polacy nie czuli się bez karni i aby zwierzęta mogli posiadać tylko ludzie, którzy potrafią je traktować z godnością i miłością. Dopóki nie będzie surowych kar i upokorzenia społecznego dla takich katów, nic się nie zmieni.
  Nie znam łagodniejszych psów niż labradory, jak można zwierzęciu, które tyle daje od siebie, zrobić taką krzywdę:(

 10. Mój szacunek dla osoby ,która znalazła psa i zaczęła go
  ratować oraz dla weterynarzy z Bogatyni ,którzy
  chcą go uratować ! 🙂 Kary powinny
  być b.wysokie za znęcanie się nad zwierzętami !!!
  Znęcaj się w siłowni – nad sobą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *