Koni(u) 6-letni pies w typie labradora do adopcji

Koni do adopcji

Schronisko dla zwierząt przy ul: Dolistowskiej 2 w Białymstoku.

(nr rej P- 4602/21) to pies w typie labradora, ur. w 2016r, do Schroniska trafił 1.06.2021r z ul Wąskiej. To duży (większy od typowego labradora) i bardzo silny pies, w momencie trafienia do Schroniska ważył 50 kg, więc pierwsze spacery były nie lada wyzwaniem, parł do przodu niczym.. koń! Trwa póki co praca nad ładnym chodzeniem na smyczy, mamy w tym temacie już drobne postępy. Ale póki co nie ma opcji, by wyprowadzało go na spacer dziecko. Temat ciągnięcia jest najbardziej dotkliwy tuż po wyjściu z boksu, Koni chce jak najszybciej opuścić to miejsce, jak najszybciej przekroczyć furtkę Schroniska, jak najszybciej poczuć pod łapkami trawę, schłodzić brzuch w strumyku. Koni uwielbia wodę, w zasadzie w strumyku mógłby spędzić większość dnia! Jak typowy labrador- to aporter. Jak tylko poczuje pod łapkami kamień /patyk – z wielkim zapałem będzie go nosić. Niestety – trudno go w tym momencie skupić na czymś innym, jest mocno pobudzony i w zasadzie poza tym kamieniem/patykiem nic więcej się dla Koni się nie liczy! Podrzuca, turla, zakopuje/odkopuje, nosi, mocno się przy tych czynnościach nakręcając. Być może jest to sposób na odreagowanie Schroniskowej rzeczywistości, ale nie można wykluczyć, że Koni taki po prostu jest. Typowe labradorowe ADHD. Stosunek do ludzi – wspaniały. Nie jest może mega łasy na pieszczoty i głaskanie (nie ma czasu na takie „głupoty“, kamyki i patyki same się nie odkopią! ), ale jest bardzo kontaktowy, ładnie reaguje na przywołanie. Najgorsze są powroty do Schroniska. Koni za nic w świecie nie chce zostać tu sam, przeciska się i nie lada wyzwaniem jest wyjście z boksu. Źle znosi samotność. Dlatego szukamy mu na CITO domu! Ale takiego, który będzie w stanie poświęcić mu czas. Który podaruje mu kilka atrakcyjnych, długich spacerów, który nauczy go trudnej sztuki wyciszenia i relaksu. Który nie będzie go dodatkowo nakręcać, rzucając bezmyślnie aporty. Stosunek do dzieci, kotów, innych psów – póki co nieznany. Koni jest wykastrowany i gotowy do adopcji.

Powyższy opis został stworzony na podstawie zachowania w Schronisku, trzeba mieć świadomość, że w warunkach domowych może być zupełnie inne.

Zadzwoń do nas: 85 675 37 00.

Źródło: Facebook

Ogłoszenie grzecznościowe.

Koni do adopcji Koni do adopcji Koni do adopcji Koni do adopcji Koni do adopcji Koni do adopcji Koni do adopcji Koni do adopcji

1 thoughts on “Koni(u) 6-letni pies w typie labradora do adopcji”

  1. Cudowny !
    Jeśli ktoś chce wspaniałego labkowatego to nie ma co się zastanawiać. Mieliśmy podobne do niego dwie golden-labradorki (niestety odeszły przedwcześnie).
    Życie z takim psiakiem to życie jak w raju !
    Gdyby nie to, że mieszkamy w bloku i już adoptowaliśmy dwie labkowe to też i jego byśmy adoptowali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *