Kto pokaże jej, że człowiek nie musi być zły?

Hope

Hope jest ok. 2,5-letnią suczką, która w swoim krótkim życiu przeszła naprawdę sporo.

Prawdopodobnie została porzucona przez swoich poprzednich opiekunów. Przez pół roku żyła w polach, w jednej z małopolskich miejscowości, skazana na siebie, walcząca o przetrwanie i uciekająca przed ludźmi. Złapanie jej zajęło nam trochę czasu. W końcu, z pomocą wspaniałych ludzi się udało. W połowie czerwca Hope trafiła pod nasze skrzydła. Od razu znalazła się w lecznicy, była skrajnie wygłodzona, wyczerpana, odwodniona i słaba. Kroplówki, odkarmianie i stała opieka weterynaryjna postawiły ją na nogi. Następnie trafiła do hoteliku, gdzie dalej dochodziła do siebie. Została dwukrotnie odrobaczona, odpchlona, zaczipowana oraz zabezpieczona przeciw kleszczom. Przed nią jeszcze szczepienia i sterylizacja. Aktualnie znajduje się w domu tymczasowym. Powoli przybiera na wadze i uczy się, że człowiek nie jest taki zły.

Jakiego domu szuka? Na pewno wyrozumiałego i nastawionego na dużo pracy z psem. Hope jest jeszcze trochę przerażona. Ufa swoim tymczasowym opiekunom, ale wciąż jeszcze zachowuje rezerwę w tym zaufaniu. Na pewno musi jeszcze podbudować swoją pewność siebie i do tego między innymi będzie potrzebna praca z opiekunem. Nie nadaje się do domu, w którym są już inne suczki – jest typem dominatorki. Mogłaby zamieszkać z psem. Nie znamy jej reakcji na koty ani inne zwierzęta. Zachowuje czystość, ładnie podróżuje samochodem, potrafi chodzić na smyczy. Szukamy dla niej doświadczonego opiekuna, który gotowy jest włożyć jeszcze sporo pracy w to, żeby ta cudowna sunia mogła wreszcie uwierzyć w siebie i stać się normalnym beztroskim psem, który nie martwi się już o to, że ludzka ręka uderzy i że ciągle trzeba być czujnym. Minie jeszcze na pewno trochę czasu zanim Hope stanie się zupełnie zdrowym psem. Ale jeśli sądzisz, że jesteś w stanie jej w tym pomóc i zaoferować wspaniały, wyrozumiały dom oraz otworzyć przed nią swoje serce na zawsze, skontaktuj się z nami. Szukamy domu na terenie Krakowa i okolic.

Obowiązuje procedura przedadopcyjna (ankieta, wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy).

MORN (Małopolska Organizacja na Rzecz Natury) zastrzega sobie prawo wyboru najodpowiedniejszego domu dla Hope.

Kontakt w sprawie adopcji:
m.swietochowska@morn.pl
tel: 606 21 30 30

Ogłoszenie grzecznościowe.

Hope Hope Hope HopeHope Hope

3 thoughts on “Kto pokaże jej, że człowiek nie musi być zły?”

  1. Szkoda ze tak daleko i wizyta przed bo mam przygotowanie wychowywalam psa znajde z ulicy labka po suczce z papierami i uczestniczylam w szkoleniach Zakonczylismy na 5 z medalem uważam ze kocham psy i inne zwierzeta i obiecalam sobie ze zadoptuje psa najbardziej pokrzywdzonego!przez los aby dać mu pewny dom pelną miskę może najmniejm stawialam na labka a powod to 4 pietro ale…

    dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *