Duduś – ponownie w więzieniu… tym razem za niewinność…

Duduś

Duduś to młody, czarny prawie – labrador. Już raz odsiedział swój wyrok za kratkami schroniska, wtedy… za fałszerstwo.

No, bo jak to?! Sąsiedzi mają labradora, to modne, rodzinne psy, więc my też chcemy! Ale po co wydawać na oryginał duże pieniądze – pseudohodowca sprzeda nam taniej. A że potem z zaplanowanego labradora wyrósł prawie labrador – no cóż, takiego „prawie” to my nie chcemy, niech idzie do schroniska!

W historii Dudusia jest jeszcze jeden bolesny fakt – do schroniska miał iść sam! Niestety, nie doszedł – wpadł pod samochód… Skutkiem wypadku jest przekrzywiony łebek, ale istnieje nadzieja na poprawę, gdyby Dudusia poddać rehabilitacji.

Rok temu do Dudusia uśmiechnął się los – został adoptowany, oddano Mu do dyspozycji kanapę, michę z pysznym jedzonkiem i ręce do głaskania. Przesyłał psie pozdrowienia, wymieniał czułości na spacerach, pokochał nowego psiego braciszka, pokochał „ludzkiego szczeniaczka”, napełniał dumą serce nowego pana.

Sielanka trwała równo 12 miesięcy – po tym czasie skończyło się Dudusiowe panowanie na kanapie, każdy psi szczek powodował wymówki, zgubiony na dywanie psi kłaczek był powodem pretensji, zabawa z dzieckiem kończyła się awanturą, zaś ręce do głaskania schowały się w kieszeniach. Wyrok zapadł – Duduś znowu trafił za kraty.

Ten 4 – letni, dotychczas wesoły i pogodny pies stracił wszelką radość życia, jego bezgranicznie smutne psie oczy ze łzami wyglądają ze schroniskowego boksu, zwieszony smutno ogon dopełnia obrazu psiej rozpaczy.

Ten uroczy, pozytywnie nastawiony do ludzi i zwierząt pies nie zasłużył na to co Go spotkało. Dudusiowi należy się pogoda ducha i szczęście, ale tego Jego obecne więzienie Mu nie zapewni. Mimo życiowych dramatów Duduś delikatnie puka łapką do ludzkiego Serca i nieśmiało prosi o swój w nim kawałek miejsca. Czy takie Serce się znajdzie?

BŁAGAMY..POMOŻ…
730-355-970

 

Duduś Duduś Duduś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *