Pijesz małą czarną? A może przerzucisz się na coffee with milk? – nieakutalne

Coffee, labradorka do adopcji

Wyadoptowana. Przeurocza labradorka Coffee, co prawda nie podniesie Ci ciśnienia, ale na pewno upiększy życie. Pilnie poszukujemy domu dla suni.

Czy nie macie już dość czytania w kółko o idealnych psach do adopcji? Czy wierzycie, że faktycznie są one takie cudowne? Skoro tak, to dlaczego szukają domów? Bez względu na to, jak długo zastanawialibyśmy się nad odpowiedzią, ona zawsze będzie taka sama. Spójrzmy prawdzie w oczy, najczęściej dzieje się tak z winy ludzi. Bierzemy sobie psa, niby kochamy, niby opiekujemy się nim, niby … I nagle okazuje się, że to ‘niby’ nie może dłużej trwać. W końcu stwierdzamy, że pies nam zawadza, utrudnia życia, itd. (powód przecież zawsze się znajdzie) i pozbywamy się go w ten czy inny sposób. Czy tak było również z Coffee? Nie znamy dokładnie jej przeszłości, ale możemy domyślać się, że i w tym przypadku scenariusz wyglądał podobnie. Gdyby było inaczej, to czy sunia włóczyłaby się po lesie? Sama, przestraszona i głodna? Czy gdyby mieszkała w domu człowieka, a nie w skleconej przez niego po taniości budzie, to jej sierść byłaby wypłowiała i przerzedzona jak stara szczotka?

Na szczęście ten rozdział życia sunia ma już za sobą. Teraz rozkoszuje się mieszkaniem w DT u p. Marty, gdzie poznaje uroki życia wśród Ludzi.

Coffee ma około 6-7 lat i jest sunią … idealną ?. Dom dzieli z czworonożnymi rezydentami, z którymi dogaduje się doskonale. Również koty traktuje jak przyjaciół. Jednak największą radość czerpie z przebywania w towarzystwie człowieka, niezależnie od jego wieku. Swoją tymczasową Opiekunkę kocha ciałem i duszą, której zwierzęta ponoć nie mają. Nie ma dla niej większego szczęścia niż dźwięk klucza w zamku, po którym poznaje, że p. Marta wraca po pracy do domu. Czy kiedykolwiek traktowaliście spacer z drugą osobą jak spełnienie marzeń? Albo czy dotyk drugiego człowieka wydawał Wam się cenniejszy niż wygrana w Totka? Ktoś powie – głupie pytanie, przecież nie jesteśmy zwierzętami. A może czasem warto wejść w ich skórę? ☹

Coffee jest idealna. Dlaczego? Bo bezgranicznie kocha człowieka. Nawet przechodniów na ulicy obdarza swoim szerokim psim uśmiechem, aż ci przystają i podziwiają tego uroczego psiaka, który tak grzecznie idzie na smyczy, nie szczeka, nie awanturuje się. Jest również wzorcowym żebradorem, ale … nie nachalnym. Nie pokrzykuje na człowieka, ani nie pokazuje mu zasobów swoich ślinianek, tylko grzecznie czeka aż coś niechcący spadnie z talerza.

Coffee uwielbia przejażdżki autem. Wystarczy otworzyć drzwi samochodu, a ona natychmiast wskakuje do środka i czeka na sygnał do odjazdu. Jej spokój docenia także weterynarz, który może z nią zrobić dosłownie wszystko. Jak dotąd Coffee przeszła szereg badań, które nie wykazały u niej żadnej przewlekłej choroby. Początkowo sunia zmagała się z kaszlem, ale i on niemal całkowicie ustał. Nie stwierdzono również żadnej jego przyczyny (ani o podłożu bakteriologicznym, ani grzybiczym, ani onkologicznym).

Po sześciu latach wegetacji Coffee może wreszcie poznawać uroki życia w domowym zaciszu. Rozkoszuje się serdecznością, opiekuńczością i szacunkiem, jakimi darzą ją tymczasowi Opiekunowie.

Coffee od pewnego czasu szuka domu stałego, jednak zbliżająca się hospitalizacja jej Opiekunki każe nam przyspieszyć te poszukiwania.

Zachęcamy Was do adopcji Coffee – uroczej, delikatnej czekoladowej damy, która pragnie tylko jednego – człowieka.

Oprac. Renata Kamińska

Poprzedni wpis:
Coffee, najsłodsza, najgrzeczniejsza labradorka szuka najlepszego domu

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
608 391 927 (Ryszard), 573981988 (Kasia), 510957071 (Bernadetta)
✉ adopcje@labradory.org

Coffee, labradorka do adopcji Coffee, labradorka do adopcji Coffee, labradorka do adopcji Coffee, labradorka do adopcji Coffee, labradorka do adopcji Coffee, labradorka do adopcji Coffee, labradorka do adopcji

5 thoughts on “Pijesz małą czarną? A może przerzucisz się na coffee with milk? – nieakutalne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *