Przerażony Azor błaga o szansę na życie

Piękny 7-letni Azor w schronisku nie ma szans – aby pokonać własne przerażenie i depresję potrzebuje spokojnego domu i obecności człowieka.

Kochani od dwóch lat przebywa w schronisku przerażony pies w typie labradora. Azor to pies, który jako jedyny ze sfory psów dostał szanse na socjalizacje. Ma ok. 7-8 lat.. Trzęsie się z przerażenia w schronisku.. Nie wykazuje żadnych agresywnych zachowań, jest łagodny, poddaje się dotykowi, zabiegom pielęgnacyjnym, przyjmuje jedzenie z ręki, wychodzi z budy jak zaufa człowiekowi. Boi się wszystkiego, każdego ruchu, nie zna smyczy. Dogaduje się z każdym psem. Jest skocznym psem i ze strachu szuka wyjścia przez płot.
W schronisku nie ma szans. Wiemy że potrzebna mu jest miłość, zrozumienie i praca, praca, praca przy resocjalizacji. Zaufał wolontariuszom, ale potrzebuje człowieka na co dzień.
Może ktoś ma doświadczenie z tego typu psami i zechciałby przyjąć Azora na tymczas? Pomożemy opłacić opiekę wet, karmę.

Azor przebywa pod Łodzią.. Każda pomoc będzie dla niego ratunkiem..


Opinia behawiorysty: 

1. Nie ma praktycznie szans by zmienić zachowanie Azora jeśli będzie mieszkał w schroniskowym kojcu. Wolontariusze mają rację, że potrzebny jest mu spokojny dom i czas na dojście do neurofizjologicznej równowagi. Nie wiem czy towarzystwo innego psa jest konieczne – moim zdaniem nie. Potrzebny jest natoamist spokojny i sensowny człowiek, który będzie systematycznie motywował psa i zachęcał do aktywności.

2. Wygląda na to, że pies przeżywa depresję, co wiąże się z niedostatkiem neuroprzekaźników odpowiedzialnych za dobre samopoczucie i motywację. Dobrze byłoby oprócz niezbędnej zmiany środowiska rozważyć farmakoterapię przywracającą neurofizjologiczną równowagę.

3. Nie wiemy czy częścią problemu wycofania i apatii Azora są przyczyny medyczne (np. ból), dlatego konieczne jest przebadanie psa przez lekarza weterynarii i zrobienie podstawowych badań laboratoryjnych krwi i moczu.

Andrzej Kłosiński
dyrektor COAPE Polska LTD
praktykujący behawiorysta zwierząt Dip. CABT (COAPE) NOCN, psycholog
mobile: +48 607 427 171
e-mail: aklosinski@coape.pl
website: www.coape.pl
facebook: www.facebook.com/COAPE.Polska


Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 604 10 11 65

Ogłoszenie grzecznościowe.

2 thoughts on “Przerażony Azor błaga o szansę na życie”

  1. Ludzka miłość to najlepsze lekarstwo na psie
    smutki i samotność . Błagam o Dobrego człowieka
    dla tej „kupki nieszczęścia” o pięknych oczach 🙂

  2. Może ktoś by pomógł temu pieknemu biedakowi przyjąć go nawet w ciepłe miejsce na podwórku żeby już nie musiał słuchać jazgotu schroniska. A finansowo zawsze byśmy pomogli. Żeby tylko ktoś rozsądny zabrał go stamtąd i rozpoczął badania i leczenie. Ważne żeby zrobić pierwszy krok ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *