Labradorka Kalla szuka swojego Człowieka – nieaktualne

Kalla, labradorka do adopcji

Wyadoptowana. Była już samotność, zimno i głód, teraz Kalla szuka ludzkiego ciepła i wygodnej kanapy.

RYSOPIS
Gatunek: pies
Płeć: suka
Rasa: Labrador retriever
Umaszczenie: biszkoptowe
Imię: brak danych
Wiek: brak danych, ale raczej starsza niż młodsza
Ostatnie szczepienie: nigdy żadnego nie było
Usposobienie: spokojna, grzeczna, łagodna, cierpliwa, radosna, ufna, kochająca ludzi w każdym wieku, łaknąca bliskości człowieka, uwielbia przytulanie
Wady: nie stwierdzono
Pozostałe informacje: szuka domu

Jak często widzimy takie teksty? I jak często po ich przeczytaniu stwierdzamy, że to jakiś absurd. Pies bez wad, a szuka domu. Pies ideał, a wciąż samotny. Pies kochający człowieka i właśnie przez człowieka oszukany. Ten obraz niestety doskonale pasuje do tysięcy psich istnień. Wśród nich jest Kalla, nieco ponad 10-letnia labradorka znaleziona przy płocie.

Kalla, labradorka do adopcji

Życie spędziła najprawdopodobniej w budzie przywiązana do niego krótkim łańcuchem. Przez lata udawała psa stróżującego, jej właściciele udawali, że ich pies spełnia się w tej roli, a sąsiedzi udawali, że wszystko jest w porządku. Musiało być, bo i oni mieli na swoim podwórku zamontowany podobny „system antywłamaniowy”. Trudno stwierdzić, czy Kalla nie zdała egzaminu ze stróżowania czy może po prostu upłynął termin gwarancji i należało zaopatrzyć się w nowszy model, a stary, ot wyrzucić. Tak czy siak, Kalla znalazła się na ulicy. Sama, głodna, zmarznięta i obolała snuła się po okolicy w poszukiwaniu jedzenia i kąta do spania. Na szczęście oprócz ludzi, dla których widok błąkającego się psa jest czymś naturalnym i powszednim, znalazły się osoby o wrażliwym sercu i sumieniu. Nakarmili sunię i zabrali ją do ciepłej budy. Już to było dla niej szczytem szczęścia, bo brzuszek wreszcie się napełnił, a przemarznięte ciało udało się ogrzać na tyle, że sunia przespała całą noc. Nazajutrz bidulkę czekała kolejna niespodzianka – pojechała do domu tymczasowego. Tam otrzymała swoje być może pierwsze w życiu imię – Kalla.

Kalla, labradorka do adopcji

W lecznicy nowi Opiekunowie dowiedzieli się, że ich podopieczna ma problemy z kręgosłupem i łapkami, co oczywiście w dużej mierze jest skutkiem stałego przebywania na dworze, mieszkania w skromnej budzie, która nie zabezpieczała przed mrozem ani wilgocią oraz braku opieki weterynaryjnej. Na szczęście wyniki badań ogólnych Kalli są dobre. Sunia została odrobaczona, a także otrzymała odpowiednią suplementację na wzmocnienie stawów. Na pozytywne efekty nie trzeba było długo czekać. Kalla zaczęła chętnie choć powoli spacerować i podziwia otaczający ją świat. Poprawił się także humor dotąd osowiałej i przygnębionej suni.

Kalla, labradorka do adopcji

Na chwilę obecną naszym zmartwieniem jest jedynie krtań, najprawdopodobniej uszkodzona długoletnim życiem z łańcuchem u szyi. Mamy jednak nadzieję, że zasugerowane przez lekarza badanie endoskopowe nie wykaże żadnych poważnych zmian.

Sama Kalla zmienia się nie do poznania. Powolutku zapomina o przykrym życiu w samotności, głodzie i zimnie. Rozkoszuje się bliskością człowieka oraz … kanapy ? Jest psem typowo rodzinnym, kochającym każdego człowieka niezależnie od jego wieku i płci. Lubi przyglądać się opiekunom, poznawać domowe zwyczaje i dzielić czas z rodziną. A jeśli choć przez chwilę uda jej się znaleźć w centrum uwagi, jest przeszczęśliwa. Kalla jest również przyjaciółką dla innych stworzeń domowych, bez przeszkód może więc zamieszkać z drugim czworonogiem.

Szukamy dla uroczej starszej Kalli spokojnego domu, najlepiej bez schodów, w którym sunia poczuje się członkiem rodziny, będzie kochana i szanowana. Obecnie Kalla przebywa w naszym domu tymczasowym pod Warszawą.

Oprac. R. Kamińska

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji:
510957071 (Bernadetta), 573981988 (Kasia),
✉ adopcje@labradory.org

Kalla, labradorka do adopcji Kalla, labradorka do adopcji Kalla, labradorka do adopcji Kalla, labradorka do adopcjiKalla, labradorka do adopcji Kalla, labradorka do adopcjiKalla, labradorka do adopcji Kalla, labradorka do adopcji

2 thoughts on “Labradorka Kalla szuka swojego Człowieka – nieaktualne”

 1. Witam Wielbicieli Labradorów oraz Cudowny Zespół Labradory Org
  Jestem lekarzem med., miałam podobny przypadek u mojej Ukochanej Labradorki,,,chodzi o kaszel.
  Na Rtg klatki piersiowej widać,czy nie ma powiększenia lewej komory serca,,,,jest to efekt nadwagi i nadciśnienia u psów tej rasy,a w konsekwencji KASZEL.
  Od 8-go roku życia dostaje codziennie Enarenal 10mg 1xdz 1 tabletka / do wagi ok. 28kg/
  .Od tego czasu kaszel nie powrócił.
  Owszem smycz na pewno może spowodować uszkodzenie kręgów szyjnych.
  Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki (:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *