Jawor, super aktywny labko-miś czeka w schronisku

Jawor, labrador do adopcji

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt.

Przed Wami Jawor – młody kilkuletni pies w typie labradora, który trafił do nas w połowie września. Znaleźliśmy go przywiązanego za garażami przy ul. Czarna Droga w Chojnicach – wcześniej widziano go z rodziną: dorośli, 3 dzieci oraz wózek. Od tamtej pory nie udało nam się znaleźć rodziny, z którymi spacerował Jawor, a i oni go nie szukają…

Jawor to biszkoptowy, jasny przystojny psiak, ponad 25 kg miłości. Zachowuje czystość w domu, umie siadać i chodzić na smyczy, choć często z podekscytowania zdarza mu się pociągnąć. Jawor skacze wysoko i ma dużo energii. Biega całym sobą, aż uszy szybują mu do nieba. Wiemy, że jest ok. z dziećmi (choć trzeba uważać na jego energię) i wiemy, że wydawać się może słodkie, że chodzi za człowiekiem, ale na pewno trzeba go nauczyć zasad i granic, bo potrafi wymuszać szczekiem i skakaniem, gdy coś mu się nie podoba (np. że człowiek wychodzi do pracy)

Jawor jest zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany. Po zabiegu kastracji przyszło mu spędzić kilka tygodni w izolatce, by był zdrów w 100% i Jawor bardzo odchorował ten czas. Mała klatka i mały wybieg nie są dla niego – to duży psiak z dużymi potrzebami. Największa z nich to potrzeba bycia z człowiekiem. Labradory to psy hodowane przez setki lat do pracy z człowiekiem – u Jawora mamy uwypuklenie tych dwóch cech:
** do pracy – Jawor potrzebuje zajęcia: spacerów, zadań, aportowania, zabawy, aktywności
** z człowiekiem – Jawor jest kochaną kluską, która człapie za człowiekiem krok w krok – do kuchni, do biurka, do garażu, do łazienki. Jawor będzie musiał być uczony samodzielności i wsparcia, kiedy zostaje sam. Przez ostatnie tygodnie ma problem z zostawaniem samemu (wyje, piszczy, potrafi pogryźć buty) – widać, że doskwiera mu to coraz bardziej mimo spacerów i wychodzenia do ogródka. Jawor ma w nosie ogródek, jeśli nie ma w nim jego człowieka. Dlatego decydując się na adopcję Jawora, trzeba być świadomym przepracowania tej jednej rzeczy – nauczenia Jawora zostawania samego.

Od jakiegoś czasu obserwujemy także, że Jawor broni miski, choć tymczasowi opiekunowie nie są w stanie powiedzieć dlaczego (Jawor zastyga, zdarza się kłapnąć zębami w ostrzeżeniu).

Jawor przebywa w chojnickim Schronisku, a my szzukamy dla niego:
– domu nie kojca ani ogródka -> Jawor chce być z człowiekiem i musi być NAUCZONY zostawania samemu
– aktywnego opiekuna, który zapewni mu odpowiedni spacer, ruch, aktywność
– domu na stałe bądź mądrego domu tymczasowego, który podejmie się pracy z Jaworem (jak wyżej)

Warunki adopcji: zgoda na kontrolę przed- i poadopcyjną, podpisanie umowy adopcyjnej, kilka spotkań i spacerów zapoznawczych.

Chętnych zapraszamy do kontaktu przez OLX bądź bezpośrednio w Schronisku dla Zwierząt „PRZYTULISKO” w Chojnicach:
Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt

Info 523973102 lub 796261680

Poprzedni wpis: Porzucony labrador przywiązany za garażami…

Ogłoszenie grzecznościowe.

Jawor, labrador do adopcji Jawor, labrador do adopcji Jawor, labrador do adopcji Jawor, labrador do adopcji Jawor, labrador do adopcji

One thought on “Jawor, super aktywny labko-miś czeka w schronisku”

  1. Jedyna przeszkoda żeby adoptować Przystojniaka to odleglość gdyż nie posiadam samochodu . Nie mam jak dostać sie do shroniska 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *